Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 listopada 2016, 12:30

Pokemon GO – w dniach 23–30 listopada dostaniemy dwa razy więcej punktów XP i Stardustu

Studio Niantic poinformowało, że 23 listopada ruszy tygodniowy event w Pokemon GO, w ramach którego podwojona zostanie ilość przyznawanych punktów doświadczenia oraz surowca stardust.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jednym z głównych warunków długoterminowego sukcesu mobilnych gier free-to-play są częste eventy, które skutecznie motywują użytkowników do regularnego uruchamiania aplikacji. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę studio Niantic, które właśnie zapowiedziało kolejne wydarzenie w Pokemon GO.

Event rozpocznie się jutro, czyli 23 listopada i potrwa do końca tego miesiąca. W ciągu tych siedmiu dni podwojona zostanie liczba przyznawanych punktów doświadczenia oraz surowca stardust. Będzie więc to dobra okazja do szybkiego wzmocnienia swojego konta.

Pokemon GO to zdecydowanie największy mobilny sukces tego roku, ale gra trapiona była wieloma problemami. Zbyt słaba infrastruktura sieciowa, wycinanie funkcji oraz wolne tempo wprowadzanych zmian zniechęciło wielu użytkowników. Zwłaszcza to ostatnie jest niepokojące. W momencie premiery autorzy stwierdzili, że to, co trafiło na rynek oferuje jedynie 10% zaplanowanej zawartości, ale ponad pięć miesięcy po debiucie produkcja wciąż pozostaje praktycznie taka sama.

Fani mogą jednak się pocieszać świadomością, że wkrótce powinno to ulec zmianie. Niedawno dokopano się do informacji, według których niedługo do gry dodana zostanie druga generacja pokemonów, co pozwoli złapać ponad sto nowych typów stworków. Szykowane są również zmiany w systemie walki, które wzbogacą go o nowe ruchy.

Mamy nadzieję, że autorzy nie każdą nam długo czekać na te nowości. Eventy same w sobie są fajne, ale trudno się nimi zbytnio ekscytować, gdy sama gra się nie rozwija.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play