Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2019, 18:25

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Cyberpunk Red – opóźnienie premiery i zapowiedź zestawu wprowadzającego

Premiera podręcznika do Cyberpunka Red, czyli nowej edycji papierowego RPG powiązanego z wyczekiwanym Cyberpunkiem 2077, została opóźniona. Firma R. Talsorian Games zapowiedziała jednak, że niedługo udostępni specjalny zestaw wprowadzający do systemu. Przedstawiła również pierwszy dodatek do The Witcher RPG.

O tym, że firma R. Talsorian Games tworzy Cyberpunka Red, czyli nową wersję klasycznego RPG-a, która będzie powiązana z Cyberpunkiem 2077 od ekipy CD Projekt RED, donosiliśmy 2 maja. Mike Pondsmith i spółka poinformowali, że choć premiera podręcznika do niej miała się odbyć podczas tegorocznej edycji imprezy Gen Con, która potrwa od 1 do 4 sierpnia, ostatecznie potrzebują nieco więcej czasu na jego przygotowanie. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że pewne detale dotyczące stworzonego przez nich świata muszą jeszcze zostać uzgodnione z polskim studiem; dodatkowo autorzy chcą poświęcić więcej uwagi stronie artystycznej podręcznika, której próbkę możecie zobaczyć poniżej.

Wygląda na to, że podręcznik do systemu Cyberpunk Red będzie nie lada gratką dla każdego, kto lubi sobie popatrzeć na ładne obrazki. - Cyberpunk Red – opóźnienie premiery i zapowiedź zestawu wprowadzającego - wiadomość - 2019-06-04
Wygląda na to, że podręcznik do systemu Cyberpunk Red będzie nie lada gratką dla każdego, kto lubi sobie popatrzeć na ładne obrazki.

Zestaw wprowadzający

Pomio że obecnie nie wiadomo, kiedy podręcznik do Cyberpunka Red trafi do sprzedaży, twórcy ujawnili, że od 1 sierpnia będzie można kupić zestaw wprowadzający do gry, zatytułowany Cyberpunk Red Jumpstar Kit. Zawarto w nim dwie broszury; jedna z nich opisuje świat gry, zawiera gotowy scenariusz, a także zestaw materiałów przydatnych do kreowania nowych opowieści, z kolei druga opisuje zasady, jakimi rządzi się rozgrywka. Poza tym znajdziemy w nim sześć gotowych postaci (Fixera, Netrunnera, Rockera, Solo, Nomada oraz Techa), cztery mapy, a także sześć kostek do gry (dwie dziesięciościenne i cztery sześćsiościenne). Cyberpunk Red Jumpstar Kit będzie można nabyć za pośrednictwem oficjalnego sklepu firmy R. Talsorian Games lub w wersji cyfrowej, w sklepie DriveThruRPG; warto odnotować, że osoby, które zdecydują się na zakup jego cyfrowej wersji, nie otrzymają jedynie ostatniego z wyżej wymienionych elementów zestawu.

Co słychać w świecie The Witcher RPG?

R. Talsorian Games ogłosiło też, że Lords and Lands, czyli rozszerzenie do gry The Witcher RPG, zadebiutuje 1 sierpnia. Dodatek da nam między innymi możliwość wcielenia się w niziołka i wprowadzi nową profesję (szlachcica – ang. noble), a także będzie zawierał przydatne materiały dla mistrzów gry. Tego samego dnia miała odbyć się premiera A Witcher’s Journal, czyli oficjalnego bestiariusza do gry. Ta jednak została opóźniona i choć nie znamy powodów „obsuwy”, twórcy przekonują, że kiedy w końcu je poznamy, nasze mózgi „eksplodują”. Należy przy tym zaznaczyć, że w sierpniu ma też trafić do sprzedaży polska wersja omawianego systemu.

The Witcher RPG pozwala graczom przenieść się do rzeczywistości, w której to Wiedźmini sprzątają świat z potworów. - Cyberpunk Red – opóźnienie premiery i zapowiedź zestawu wprowadzającego - wiadomość - 2019-06-04
The Witcher RPG pozwala graczom przenieść się do rzeczywistości, w której to Wiedźmini sprzątają świat z potworów.

Korzystając z okazji, przypominamy, że na targach E3 2019, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca, ma się pojawić wyżej wspomniany Cyberpunk 2077. Można gdybać, że podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, dzieło studia CD Projekt Red otrzyma „swoje pięć minut” podczas konferencji firmy Microsoft.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy R. Talsorian Games
  2. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt Red
  3. Cyberpunk 2077 odzyska tron od RDR 2? Czego CDPR może nauczyć się od Rockstara
  4. Sekrety, smaczki, ciekawostki – rozkładamy gameplay z Cyberpunka 2077 na czynniki pierwsze