Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 13:19

autor: Aquma

Cyberpunk Red – będzie nowa edycja Cyberpunk RPG

Firma R. Talsorian Games tworzy system RPG Cyberpunk Red – nową wersję klasycznej gry RPG, która w latach 90. cieszyła się w Polsce sporą popularnością. Produkcja będzie powiązana z wyczekiwanym tytułem studia CD Projekt RED – Cyberpunk 2077.

Powstaje nowa wersja RPG-a Cyberpunk. - Cyberpunk Red – będzie nowa edycja Cyberpunk RPG - wiadomość - 2019-05-03
Powstaje nowa wersja RPG-a Cyberpunk.

R. Talsorian Games, czyli firma założona przez Mike’a Pondsmitha – twórcę systemu Cyberpunk 2020 – tworzy nową wersję wspomnianego „papierowego” erpega. Produkcja nosi nazwę Cyberpunk Red i będzie powiązana z wyczekiwaną grą wideo autorstwa polskiego studia CD Projekt RED, czyli Cyberpunkiem 2077. System trafi na rynek 1 sierpnia 2019 roku.

Niestety nie mamy zbyt wielu informacji na temat omawianej produkcji. Wiemy, że będzie korzystała ze znanej mechaniki Fusion i nie będzie rebootem, a zupełnie oddzielnym tworem, opartym o alternatywną wersję historii (co ciekawe, moment, w którym zaczynają się rozbieżności, to rok 1990). System powinien być też kompatybilny z poprzednimi edycjami – skonwertowanie postaci z Cyberpunka 2020 ma być względnie proste.

Na razie nie wiadomo, czy podręcznik będzie oficjalnie dostępny w Polsce. R. Talsorian Games nie planuje stworzenia wersji językowych innych niż angielska, ale firma jest otwarta na współpracę z podmiotami zainteresowanymi przygotowaniem lokalizacji. Warto odnotować, że w latach 90. system Cyberpunk 2020 cieszył się u nas sporą popularnością, więc nie da się wykluczyć, że ktoś przygotuje polską edycję – na nostalgii można przecież zarobić. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za taki obrót sprawy.

  1. R. Talsorian Games – strona oficjalna
  2. CD Projekt RED – strona oficjalna
  3. Cyberpunk 2077 odzyska tron od RDR 2? Czego CDPR może nauczyć się od Rockstara
  4. Sekrety, smaczki, ciekawostki – rozkładamy gameplay z Cyberpunka 2077 na czynniki pierwsze