Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 2 maja 2019, 13:24

autor: Frozen

Powstanie film Saints Row

Seria Saints Row, stworzona przez studio Volition należące do firmy Deep Silver, doczeka się ekranizacji. Produkcję wyreżyseruje F. Gary Gray, znany z takich filmów jak Szybcy i wściekli 8, Straight Outta Compton czy nadchodzące Men in Black: International.

Pierwsza część cyklu ukazała się w 2006 roku – wyłącznie na Xboksie 360. - Powstanie film Saints Row - wiadomość - 2019-05-02
Pierwsza część cyklu ukazała się w 2006 roku – wyłącznie na Xboksie 360.

Jak podaje serwis Deadline, seria Saints Row doczeka się ekranizacji. Film wyprodukują Fenix Studios, Occupant Entertainment i Koch Media (właściciel firmy Deep Silver, do której należy studio Volition, odpowiedzialne za stworzenie cyklu). Reżyserem projektu jest F. Gary Gray (Men in Black: International, Szybcy i wściekli 8), a scenariusz napisze Greg Russo, który równolegle pracuje nad dwoma innymi filmami na podstawie gier: Mortal Kombat i Resident Evil.

Ekranizacja jest w bardzo wczesnej fazie produkcji. Nie wiadomo kto w niej zagra, nie znamy też przybliżonej daty premiery.

Film wyreżyseruje F. Gary Gray. - Powstanie film Saints Row - wiadomość - 2019-05-02
Film wyreżyseruje F. Gary Gray.

Pierwsza część Saints Row ukazała się w 2006 roku wyłącznie na konsolę Xbox 360. Wzorowana na serii Grand Theft Auto produkcja doczekała się trzech sequeli. Ostatni, Saints Row IV, stanowił znaczne odejście od korzeni cyklu – zamiast gangsterskiego sandboksa w stylu GTA, gracze otrzymali tytuł o superbohaterach, któremu bliżej było do inFamous i Prototype, niż do flagowej produkcji studia Rockstar Games.

Saints Row IV ukazało się 20 sierpnia 2013 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. W 2015 roku tytuł doczekał się reedycji na PlayStation 4 i Xboksa One pod postacią Saints Row IV: Re-Elected. Gra otrzymała również samodzielne rozszerzenie pod tytułem Gat out of Hell. Trzecia część cyklu 10 maja 2019 roku ukaże się na konsoli Nintendo Switch.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Saints Row IV

Saints Row IV