Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 maja 2019, 13:24

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Powstanie film Saints Row

Seria Saints Row, stworzona przez studio Volition należące do firmy Deep Silver, doczeka się ekranizacji. Produkcję wyreżyseruje F. Gary Gray, znany z takich filmów jak Szybcy i wściekli 8, Straight Outta Compton czy nadchodzące Men in Black: International.

Powstanie film Saints Row - ilustracja #1
Pierwsza część cyklu ukazała się w 2006 roku – wyłącznie na Xboksie 360.

Jak podaje serwis Deadline, seria Saints Row doczeka się ekranizacji. Film wyprodukują Fenix Studios, Occupant Entertainment i Koch Media (właściciel firmy Deep Silver, do której należy studio Volition, odpowiedzialne za stworzenie cyklu). Reżyserem projektu jest F. Gary Gray (Men in Black: International, Szybcy i wściekli 8), a scenariusz napisze Greg Russo, który równolegle pracuje nad dwoma innymi filmami na podstawie gier: Mortal Kombat i Resident Evil.

Ekranizacja jest w bardzo wczesnej fazie produkcji. Nie wiadomo kto w niej zagra, nie znamy też przybliżonej daty premiery.

Pierwsza część Saints Row ukazała się w 2006 roku wyłącznie na konsolę Xbox 360. Wzorowana na serii Grand Theft Auto produkcja doczekała się trzech sequeli. Ostatni, Saints Row IV, stanowił znaczne odejście od korzeni cyklu – zamiast gangsterskiego sandboksa w stylu GTA, gracze otrzymali tytuł o superbohaterach, któremu bliżej było do inFamous i Prototype, niż do flagowej produkcji studia Rockstar Games.

Saints Row IV ukazało się 20 sierpnia 2013 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. W 2015 roku tytuł doczekał się reedycji na PlayStation 4 i Xboksa One pod postacią Saints Row IV: Re-Elected. Gra otrzymała również samodzielne rozszerzenie pod tytułem Gat out of Hell. Trzecia część cyklu 10 maja 2019 roku ukaże się na konsoli Nintendo Switch.