Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2019, 17:42

autor: Entelarmer

Cena i termin premiery Witcher RPG po polsku – ruszyła przedsprzedaż

Wydawnictwo Copernicus ujawniło szczegóły polskiego wydania The Witcher RPG. Papierowy podręcznik gry fabularnej w wiedźmińskim świecie ukaże się w rodzimej wersji językowej pod koniec lata.

Papierowy Wiedźmin doczeka się polskiego wydania. - Cena i data premiery Witcher RPG po polsku – ruszyła przedsprzedaż - wiadomość - 2019-05-17
Papierowy Wiedźmin doczeka się polskiego wydania.

W sierpniu 2018 roku światło dzienne ujrzało The Witcher RPG, czyli papierowa gra fabularna osadzona w uniwersum wiedźmińskiej sagi. Co prawda, dotychczas jej podręcznik nie ukazał się w rodzimej wersji językowej, ale w styczniu doczekaliśmy się darmowej edycji startowej systemu po polsku. Teraz wydawnictwo Copernicus ujawniło przybliżoną datę premiery podręcznika na rodzimym rynku w pełnej, kilkusetstronicowej wersji i ogłosiło jego przedsprzedaż. Akcja potrwa do 30 czerwca i do tego czasu możecie zakupić ten produkt za 159 złotych zamiast 179 złotych. Wysyłkę podręczników zaplanowano na sierpień 2019 roku. Zainteresowani mogą sprawdzić fragmenty tłumaczenia na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Źródło: Copernicus Corporation. - Cena i data premiery Witcher RPG po polsku – ruszyła przedsprzedaż - wiadomość - 2019-05-17
Źródło: Copernicus Corporation.
Cena i data premiery Witcher RPG po polsku – ruszyła przedsprzedaż - ilustracja #3

Zapowiedź rodzimej wersji The Witcher RPG to nie jedyna dobra nowina dla fanów papierowych RPG. Copernicus ujawnił też datę premiery 4. edycji polskiego podręcznika Warhammer Fantasy Roleplay. Odbędzie się ona w trakcie konwentu Falkon w Lublinie, to jest w dniach 8-10 listopada 2019 roku. Nieco wcześniej, bo 10 czerwca, ruszy przedsprzedaż produktu, która potrwa do 31 sierpnia. W tym czasie będzie tez można zakupić droższą Edycję Kolekcjonerską.

O fabularnej adaptacji przygód Geralta usłyszeliśmy jeszcze w połowie 2015 roku, kiedy to zapowiedziano ją jako wspólny projekt CD Projekt RED oraz R. Talsorian Games. Początkowo debiut miał nastąpić w 2016 roku, jednak ostatecznie musieliśmy czekać do połowy 2018 roku na informację o zakończeniu produkcji i datę premiery. Od tego czasu system miały okazję sprawdzić tłumy zapaleńców, którzy nie szczędzili pochwał dla twórców i przygotowanego przez nich systemu. Nie znaczy to, że obyło się bez zgrzytów. W pierwotnej wersji The Witcher RPG okazał się dość nieprzystępny dla nowicjuszy, raził też brak niektórych elementów, które – jak wielu przypuszczało – R. Talsorian Games zachowało na potencjalne dodatki. Zainteresowanych odsyłamy do naszego tekstu autorstwa Drauga, który opisał swoje wrażenia z obcowania z premierowym wydaniem gry.