Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 stycznia 2019, 13:30

autor: AlexB

Starter The Witcher RPG za darmo

Wydawnictwo Copernicus udostępniło za darmo starter polskiej edycji The Witcher RPG stworzonego przez Cody'ego Pondsmitha i ekipę z R. Talsorian Games. Można go ściągnąć w wersji elektronicznej (PDF).

Wydawnictwo Copernicus przygotowało miłą niespodziankę dla miłośników papierowych RPG-ów, którzy chcieliby przeżywać przygody w wiedźmińskim uniwersum, a Gra Wyobraźni z 2001 roku nie przypadła im do gustu. W sieci został udostępniony zupełnie za darmo starter gry The Witcher RPG autorstwa Cody'ego Pondsmitha i zespołu z R. Talsorian Games, opracowany przez Jakuba Zapałę. Można go pobrać z poniższej strony:

Darmowy starter pozwoli na rozpoczęcie przygody z The Witcher RPG. - Starter The Witcher RPG za darmo - wiadomość - 2019-01-29
Darmowy starter pozwoli na rozpoczęcie przygody z The Witcher RPG.

Starter ma 48 stron. Znajdziecie na nich podstawowe informacje niezbędne do rozpoczęcia zabawy w papierowym wiedźmińskim RPG – opis świata, skróconą mechanikę i uproszczone tworzenie postaci. Jak zapewniają twórcy, zasady te (oparte na uniwersalnej mechanice Fuzion, znanej między innymi z Cyberpunka v3.0) pozwolą na przeżycie niezwykłych i emocjonujących historii w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Podobać może się zwłaszcza system kreacji bohatera. Choć jest on przedstawiony w niepełnej formie, to i tak można dzięki niemu bardzo szczegółowo zbudować swojego protagonistę – począwszy od rasy (dostępni są ludzie, elfy, krasnoludy i wiedźmini), poprzez profesję (są bardowie, czarodzieje, kapłani, kupcy, przestępcy, rzemieślnicy, medycy, zbrojni i wiedźmini), pochodzenie, losy rodziny, status społeczny, a na przyjaciołach, miłościach i wrogach kończąc. Część z tych elementów ma bezpośredni wpływ na statystyki postaci, inne służą wyłącznie historii. W jakim stopniu? To już zależy od mistrza gry i osoby wcielającej się w rolę.

W starterze zamieszczono również karty postaci oraz krótką przygodę Do miarki miarka, która stanowi samouczek systemu. Jest ona też wstępem do dłuższej kampanii przygotowywanej przez wydawnictwo Copernicus, zatytułowanej Szklana Góra.

Angielska wersja podręcznika The Witcher RPG zadebiutowała pół roku temu. - Starter The Witcher RPG za darmo - wiadomość - 2019-01-29
Angielska wersja podręcznika The Witcher RPG zadebiutowała pół roku temu.

Podręcznik The Witcher RPG (w wersji angielskiej) zadebiutował na początku sierpnia ubiegłego roku. Jest on silnie związany z grami autorstwa CD Projekt RED. Arty upiększające poszczególne strony książki pochodzą bowiem z dzieł polskiego studia. Jeśli jesteście ciekawi, czy autorom systemu udało się oddać ducha wiedźmińskiego uniwersum, możecie zapoznać się z naszymi wrażeniami.