Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 17 maja 2019, 17:13

autor: Yac

Gry Ubisoftu ukryte w EGS na czas Epic Mega Sale, sprzedaż zablokowana

Klienci Epic Games Store odkryli kolejne kontrowersyjne zjawisko związane z pierwszą wyprzedażą w tym sklepie (Epic Mega Sale). Okazało się, że promocja nie obejmuje gier Ubisoftu. Tytuły z katalogu francuskiej firmy zostały ukryte na czas akcji Epic Mega Sale, a ich sprzedaż – zablokowana.

Gry Ubisoftu ukryte w EGS na czas Epic Mega Sale, sprzedaż zablokowana - ilustracja #1
Liczyliście, że Epic Mega Sale pozwoli Wam nabyć The Division 2 w rekordowo niskiej cenie już dwa miesiące po premierze? Nic z tego.

Jeszcze wczoraj pierwsza duża promocja w Epic Games Store – Epic Mega Sale – mogła wyglądać nawet imponująco, ale już po paru godzinach zaczęła mieć problemy. Niedawno donosiliśmy o wycofaniu niektórych gier z wyprzedaży przez ich wydawców (zwłaszcza Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2). Zaraz potem doszedł do tego problem dotyczący produkcji Ubisoftu. Klienci szybko zauważyli, że gry francuskiego giganta zostały ukryte na czas Epic Mega Sale, a ich sprzedaż – jak widać na poniższym zrzucie ekranu – zablokowana (tego ostatniego dowiedziono, bo do sklepowych kart Anno 1800 czy The Division 2 wciąż da się dotrzeć za pośrednictwem Google).

Najwidoczniej Ubisoft nie zgodził się na to, by jego najnowsze hity zostały drastycznie przecenione tak szybko po premierze. Przypomnijmy bowiem, że rabaty sięgają 75%, a ponadto Epic Games postanowiło objąć dodatkową zniżką w wysokości 40 zł każdy produkt, którego cena bazowa wynosi 59,99 zł lub więcej – dotyczy to nawet najświeższych premier i gier, które jeszcze nie wyszły (dostępnych w pre-orderze).

Gry Ubisoftu ukryte w EGS na czas Epic Mega Sale, sprzedaż zablokowana - ilustracja #2
Przy próbie zakupu gier Ubisoftu w Epic Games Store ukazuje się komunikat dotyczący problemu z przetworzeniem żądania.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni francuski gigant domyślnie udostępnia pecetowe wersje swoich produkcji tylko w Epic Games Store oraz na własnej platformie – Uplay. Gier takich jak The Division 2 czy Anno 1800 próżno szukać na Steamie.

Epic Games hojnymi przecenami niewątpliwie miało nadzieję przekonać do siebie przynajmniej część społeczności graczy, która w większości jest negatywnie lub zgoła wrogo nastawiona do agresywnej polityki Tima Sweeneya i jego firmy (zwłaszcza podkupowania ekskluzywnych tytułów, by przez jakiś czas były dostępne tylko w EGS). Jednak doniesienia takie jak te o VtM Bloodlines 2 i grach Ubisoftu mogły wydatnie osłabić impet całej akcji.