Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2019, 13:11

autor: Froozyy

CD Projekt RED rozważa monetyzację trybu multiplayer w Cyberpunku 2077

Podczas ostatniej telekonferencji finansowej firmy CD Projekt zdradzono, że tryb multiplayer w Cyberpunku 2077 jest już na wczesnym etapie tworzenia. Dowiedzieliśmy się również, że rozważane jest wdrożenie do niego przemyślanego systemu mikropłatności.

Aktualizacja: Wiadomość została poprawiona, ponieważ nieprawidłowo przekazaliśmy informację na temat mikrotransakcji w trybie multiplayer gry Cyberpunk 2077. Twórcy dopiero rozważają monetyzację komponentu wieloosobowego w nadchodzącej grze, a nie jak napisaliśmy, zapowiadają ich wprowadzenie. Za błąd przepraszamy.

Jak według Was będzie wyglądać tryb multiplayer w Cyberpunku 2077? - CD Projekt RED rozważa monetyzację trybu multiplayer w Cyberpunku 2077 - wiadomość - 2019-11-25
Jak według Was będzie wyglądać tryb multiplayer w Cyberpunku 2077?

O tym, że w nowej produkcji polskiego studia CD Projekt – Cyberpunku 2077 – ma pojawić się tryb multiplayer mogliśmy przeczytać kilka miesięcy temu. Wtedy twórcy nie podali żadnych konkretów na jej temat. Zapewniali tylko, że rozgrywka wieloosobowa nie będzie dostępna podczas premiery gry. Kilka dni temu, podczas telekonferencji finansowej, wiceprezes zarządu ds. finansowych CD Projekt, Piotr Nielubowicz, potwierdził, że tryb multiplayer jest już na wczesnym etapie produkcji.

To, co widać na bilansie, pochodzi głównie z Cyberpunka – jednoosobowego i wieloosobowego, przy czym ten ostatni jest mniejszym projektem, który dopiero się zaczyna. Mamy też kilka innych rzeczy na wczesnym etapie, ale tak jak powiedziałem, zdecydowana większość wydatków jest związana z uniwersum Cyberpunka.

I chociaż nadal nie mamy dokładnych informacji na temat tego, jak będzie wyglądał tryb multiplayer, to dowiedzieliśmy się, twórcy rozważają jego monetyzację, czyli w praktyce, wprowadzenie popularnych obecnie mikropłatności. Prezes zarządu, Adam Kiciński, zapewnia jednak, że jeżeli monetyzacja pojawi się w grze wieloosobowej, to będzie ona zrobiona w przemyślany sposób i zgodnie z polityką firmy - zaoferuje odpowiedni stosunek jakości do ceny. Warto pamiętać, że cały ten projekt (tryb multiplayer oraz mikropłatności) jest jeszcze na wczesnym etapie tworzenia, a twórcy planują go dodać do gry dopiero jakiś czas po jej premierze.

Już za kilka miesięcy premiera Cyberpunka 2077. - CD Projekt RED rozważa monetyzację trybu multiplayer w Cyberpunku 2077 - wiadomość - 2019-11-25
Już za kilka miesięcy premiera Cyberpunka 2077.

Podczas telekonferencji twórcy Cyberpunka 2077 odnieśli się również do tego, czy ich produkcja pojawi się na konsolach nowej generacji. Po raz kolejny nie podano żadnych szczegółów, aczkolwiek zapewniono, że firma ma na oku to, co dzieje się na rynku. Prędzej czy później deweloperzy zrobią coś w tym kierunku, jednak nie należy spodziewać się żadnych konkretnych działań w okresie premier nowych urządzeń Sony i Microsoftu.

Podczas rozmów pojawiło się także pytanie dotyczące wirtualnej rzeczywistości oraz zapowiedzianej ostatnio nowej produkcji Valve - Half-Life: Alyx. Jak twierdzą twórcy Cyberpunka 2077, jest to produkt bardzo niszowy i skierowany do konkretnej grupy odbiorców. Polskie studio nie słyszało o tym, aby ktoś w branży zbudował solidny biznes oparty na takim systemie, aczkolwiek nie wyklucza, że za kilka lat może się to zmienić. Obecnie jednak CD Projekt nie myśli nawet o technologii VR.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł dostępny będzie w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing oraz napisy).