Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 09:13

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 pokonany przez Rust, ale nadal sprzedaje się wyśmienicie

Sieciowy survival Rust zrzucił Cyberpunka 2077 z tronu największego bestsellera serwisu Steam, kończąc tym samym wielotygodniową dominację gry studia CD Projekt RED.

Studio Valve udostępniło listę największych bestsellerów (według przychodów) Steam ubiegłego tygodnia. Po kilkudziesięciu dniach pozycję lidera stracił Cyberpunk 2077. Tym razem na najwyższm stopniu podium zasiadła gra Rust. Ten sieciowy survival przeżywa obecnie złoty okres, co chwila ustanawiając nowe rekordy aktywności. Duży wzrost zainteresowania projektem jest spowodowany utworzeniem pod koniec ubiegłego roku serwera, na którym bawi się kilkudziesięciu bardzo popularnych streamerów. To przedsięwzięcie okazało się wyjątkowo popularne – 4 stycznia transmisje z gry na Twitchu śledziło ponad 1,3 mln osób jednocześnie.

Na drugim miejscu zestawienia bestsellerów Steam znalazły się gogle Valve Index VR Kit. Nie sprzedaje się ich aż tak wiele (m.in. z powodu małej dostępności – wypuszczane egzemplarze są skupowane na pniu), ale urządzenie kosztuje prawie 4,7 tysiąca złotych, a lista tworzona jest według przychodów.

Cyberpunka 2077 znajdziemy dopiero na trzeciej pozycji. Mimo tego spadku gra studia CD Projekt RED nadal sprzedaje się wyśmienicie. Jak widać, nawet słaby stan techniczny produkcji oraz związane z tym kontrowersje nie zdyskwalifikowały projektu w oczach wielu graczy. Na Steamie 78% ocen użytkowników jest pozytywnych, co oznacza lekki spadek w porównaniu z sytuacją sprzed kilkunastu dni, ale jest to wynik raptem o jeden procent niższy, więc trudno tu mówić o jakiejś zmianie odbioru gry.

Warto także zwrócić uwagę na wyśmienity debiut strategii Heroes of the Three Kingdoms 8, która zajęła czwarte miejsce. Jest to tym bardziej imponujące, że na razie produkcja dostępna jest wyłącznie w języku chińskim i jest stosunkowo tania – w promocji z okazji premiery można ją kupić za 97 złotych. Pokazuje to siłę rynku Państwa Środka.

  1. Cyberpunk 2077 - przegląd najnowszych modów
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju (recenzja wersji na PlayStation 4)
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania (wersja PC)
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Rust

2.

Valve Index VR Kit

3.

Cyberpunk 2077

4.

Heroes of the Three Kingdoms 8

5.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang

6.

Phasmophobia

7.

Raft

8.

Red Dead Redemption 2

9.

Grand Theft Auto V

10.

Sea of Thieves