Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 10:31

autor: Aquma

Chris Avellone: „Wyłączność The Outer Worlds to skok na kasę”

Chris Avellone – współzałożyciel studia Obsidian Entertainment, a obecnie znany niezależny deweloper – skomentował umowę, którą jego była firma podpisała z platformą Epic Games Store. Jego zdaniem czasowa wyłączność The Outer Worlds jest skokiem na kasę.

Chris Avellone komentuje wyłączność The Outer Worlds dla EGS. - Chris Avellone: „Wyłączność The Outer Worlds to skok na kasę” - wiadomość - 2019-03-26
Chris Avellone komentuje wyłączność The Outer Worlds dla EGS.

Chris Avellone – były pracownik (i współzałożyciel) studia Obsidian Entertainment, a obecnie niezależny deweloper zaangażowany m.in. w produkcję Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 oraz Dying Light 2 – skomentował umowę, którą jego dawna firma zawarła z platformą Epic Games Store. Twórca jest rozczarowany postawą swoich kolegów – jego zdaniem wyłączność The Outer Worlds jest zwyczajnym skokiem na kasę.

Kierownictwo Obsidian, mieliście JEDNO zadanie. (…) Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jakie to ma znaczenie, dopóki nie przeczytałem początkowego tweeta, a następnie nie przewinąłem w dół – oto w jaki sposób zabija się najlepszy hype, jaki można było mieć dla gry (potencjalnie największy hype, jaki towarzyszył którejkolwiek z gier studia, kiedykolwiek). A wszystko dla skoku na kasę – czytamy w kolejnych tweetach.

Deweloper zgodził się z pomysłem użytkownika o ksywie Szogyenyi, który zasugerował, że dobrym wyjściem byłoby sprzedawać grę na Steam i EGS, ale taniej na drugiej z platform.

Dlaczego nie sprzedawać (gry - przyp. red.) na obydwu platformach? Sprawcie, by była tańsza na EGS i sprzedawajcie w normalnej cenie na Steam. Niech klient zdecyduje, co jest ważniejsze: cena czy fakt, że ma wszystkie gry w jednym miejscu. Nie rozumiem, dlaczego to nie może być rozwiązanie... – zastanawia się Szogyenyi.

Całkowicie się zgadzam – przytaknął mu Avellone.

Chris Avellone odszedł z Obsidian Entertainment w 2015 roku i warto przypomnieć, że rozstanie nie odbyło się w najlepszej atmosferze. Firma podobno próbowała też wykorzystać ciężką sytuację finansową dewelopera (związaną z nowotworem wykrytym u jego matki) i uniemożliwić mu tworzenie kolejnych gier RPG. Wcześniejsze komentarze twórcy sugerują jednak, że był pozytywnie nastawiony do The Outer Worlds. Deweloper podkreślił też, że jest zadowolony z podejścia wydawcy Paradox Interactive, który ogłosił już oficjalnie, że Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie będzie tytułem ekskluzywnym Epic Games Store.

Przypominamy, że The Outer Worlds ukaże się w tym roku (według ostatnich doniesień możliwą datą premiery jest sierpień) na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Fakt, że pecetowe wydanie będzie dostępne wyłącznie w sklepie cyfrowym Epic Games, został ogłoszony w zeszłym tygodniu i – podobnie jak wszystkie tego typu komunikaty w ostatnim czasie – nie spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów.

  1. Obsidian Entertainment – strona oficjalna
  2. Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć