Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2024, 09:16

Chciwe EA podpadło fanom strzelanki Apex Legends. Ich gniew eskalował, prowadzą review bombing gry na Steamie

Od 22. sezonu przepustki bojowej w Apex Legends nie kupicie już za wewnętrzną walutę gry. Zmiana ta spotkała się z dużym niezadowoleniem graczy.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Aktualizacja (19 lipca, godz. 9:10)

Review bombing Apex Legends, który rozpoczął się ok. 11 dni temu, nie wygasł, a wręcz eskalował. Od początku akcji gracze zamieścili na Steamie blisko 40 000 negatywnych opinii o strzelance, w efekcie czego rezultat z ostatnich 30 dni to „przytłaczająco negatywne” oceny z zaledwie 12% pozytywnych komentarzy. O przyczynach reviev bombingu – jest nią decyzja EA o wprowadzeniu nowych przepustek bojowych – przeczytacie szerzej poniżej, w oryginalnej wiadomości.

Aktualizacja (10 lipca, godz. 12:22)

Decyzja EA zaowocowała review bombingiem Apex Legends na Steamie. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach gracze zamieścili na karcie gry ponad 2,5 tysiąca negatywnych opinii, w efekcie czego procent pozytywnych recenzji w ostatnich 30 dniach spadł do 44% (aktualnie pod tym względem gra ma kategorię ocen „mieszaną”).

Oczywiście przy łącznej liczbie ponad 844 tysięcy opinii nie ma to większego wpływu na ogólną ocenę gry na Steamie. Nie widać też, żeby akcja graczy miała jakieś przełożenie na liczbę grających (via SteamDB).

Oryginalna wiadomość (8 lipca, godz. 19:26)

Twórcy Apex Legends podzielili się z graczami pierwszymi informacjami nt. nowości, które zawitają do gry w 22. sezonie. W dzisiejszym ogłoszeniu skupiono się na przepustce bojowej, która doczeka się sporego odświeżenia. Niestety, zmiany nie przypadły fanom do gustu i spotkały się ze sporą krytyką.

Nowe przepustki bojowe

Od następnego sezonu zamiast dotychczasowej przepustki bojowej dostępne będą dwie – po jednej na podział. W związku z tym zmniejszona zostanie liczba poziomów ze 110 na 60. Co ciekawe, nie pójdzie to w parze z nagrodami, których będzie można zdobyć ponad dwukrotnie więcej niż wcześniej. Pełną rozpiskę znajdziecie poniżej.

Electronic Arts

W tym wszystkim najważniejsza jest cena. Ta dotychczas ustalona była w wewnętrznej walucie gry, jednak od 22. sezonu nowe przepustki kosztować będą 50 zł (premium) oraz 99 zł (premium+). Oznacza to, że monety Apex zdobyte w ramach jednego karnetu nie pozwolą na zakup kolejnego, co wymusi na graczach sięgniecie do portfela. Jak łatwo się domyślić, zmiana ta spotkała się z ogromnym niezadowoleniem.

Chwila, nie możemy użyć monet Apex z poprzedniego sezonu, żeby kupić nową przepustkę? To okropne.

Chcecie zabić grę? Ponieważ tak się właśnie zabija gry.

Brak możliwości zakupu przepustki za monety to z pewnością świetny sposób na zadowolenie graczy.

Co stoi za tą – zdaniem firmy – „niełatwą decyzją”? Raczej nietrudno się domyślić. Dwukrotne płacenie za przepustkę w czasie jednego sezonu z pewnością jeszcze bardziej zapełni portfele Electronic Arts. Szkoda tylko, że dzieje się to kosztem zniechęcania do gry społeczności i wizerunkowego „strzału w kolano”. Chociaż do tych firma pewnie się już przyzwyczaiła.

  1. Apex Legends – poradnik

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej