Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2019, 14:03

autor: Entelarmer

Pierwsze szczegóły na temat 2. sezonu Apex Legends

Studio Respawn Entertainment podzieliło się pierwszymi informacjami dotyczącymi drugiego sezonu Apex Legends. Twórcy obiecują, że nowa przepustka sezonowa będzie ciekawsza od poprzedniej, a poprzedzą ją kolejne wydarzenia w grze. Dalsze szczegóły poznamy w trakcie imprezy EA Play przed E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Konferencje i prezentacje towarzyszące targom E3 zwykle dostarczają informacji na temat nadchodzących gier, ale zdarzają się też informacje o już wydanych produkcjach. Tak będzie w przypadku tegorocznej edycji imprezy EA Play, w trakcie której poznamy pierwsze szczegóły na temat drugiego sezonu Apex Legends. Studio Respawn Entertainment pojawi się 8 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego na transmisji z wydarzenia i zdradzi atrakcje kolejnej przepustki bojowej.

Nadciąga drugi sezon Apex Legends. - Pierwsze szczegóły na temat 2. sezonu Apex Legends - wiadomość - 2019-05-31
Nadciąga drugi sezon Apex Legends.

Nie znaczy to, że na razie twórcy zostawili nas z niczym. We wpisie na oficjalnej stronie gry wspomniano o niektórych z planowanych zmian, w tym tych związanych ze zdobywaniem doświadczenia. Drugi sezon ma znacząco przyśpieszyć awansowanie na kolejne poziomy, w czym dodatkowo pomoże wprowadzenie systemu zadań. Każdego dnia oraz tygodnia w Apex Legends będą pojawiać się specjalne wyzwania. Choć nie będą one „zwariowane” (czytaj: drastycznie zmieniające zasady gry), mają one znacząco urozmaicić aktywności w grze. Nie tylko pozwoli to na szybszy awans, lecz także ograniczy – zdaniem wielu – nudny i mozolny grind z pierwszego sezonu. Co ważne, nie będzie potrzeby codziennego grania – pominięte zadania nie znikną i będzie można ukończyć je wszystkie jednocześnie.

Także nagrody zdobywane w ramach przepustki bojowej będą bardziej urozmaicone. Z ich puli znikną odznaki (poza jedną) oraz podstawowe narzędzia do śledzenie statystyk, a ich miejsce zajmą trzy nowe, póki co nieujawnione, kategorie zawartości. Drugi sezon wprowadzi też trzy legendarne skórki do zyskania dla nabywców Battle Passa, dzięki czemu kolejne egzemplarze będą zdobywane co 25 poziomów (czyli na 1., 25., 50., 75. oraz 100.). Istotną zmianą będzie zastąpienie kwestii dialogowych jako nagród przez metal do wytwarzania – gracze będą mogą zdobyć wystarczająco dużo, by stworzyć wybrany legendarny przedmiot.

Nowe skiny to nieodzowny element kolejnych sezonów gier battle-royale. - Pierwsze szczegóły na temat 2. sezonu Apex Legends - wiadomość - 2019-05-31
Nowe skiny to nieodzowny element kolejnych sezonów gier battle-royale.

Nowy sezon to nie jedyna atrakcja przygotowywana przez Respawn Entertainment. We wtorek 4 czerwca rozpocznie się dwutygodniowe wydarzenie The Legendary Hunt. Wraz z nim w grze pojawią się specjalne wyzwania, za ukończenie których otrzymamy rzadkie, epickie oraz legendarne skórki. Ponadto twórcy wprowadzą tzw. Elitarną kolejkę – system dobierający do zabawy tylko tych, którzy znajdą się w pierwszej piątce graczy w dowolnym meczu. Nieco później (7 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego) wystartuje weekendowa akcja, w ramach której dwukrotnie szybciej będziemy zdobywać punkty doświadczenia. Dotyczy to także postępów przepustki sezonowej, co jest o tyle istotne, że twórcy przewidzieli dodatkowe premie dla pięciu najlepszych graczy w każdej rozgrywce. Wreszcie w sklepie Apex Legends pojawią się skórki The Legendary Hunt, które będą się zmieniać co 3-4 dni.

Dla wielu pierwszy sezon okazał się rozczarowaniem. - Pierwsze szczegóły na temat 2. sezonu Apex Legends - wiadomość - 2019-05-31
Dla wielu pierwszy sezon okazał się rozczarowaniem.

Na razie nie zdradzono nic więcej na temat drugiego sezonu Apex Legends, ale miejmy nadzieję, że twórcy wzięli sobie do serca opinie graczy. Po entuzjastycznym przyjęciu ostatni tytuł Respawn Entertainment znacząco stracił na popularności, a przychody z gry drastycznie spadły. Problemem okazało się wolne tempo rozwoju narzucone przez twórców, którzy – jak deklarowali miesiąc temu – nie chcą wyzyskiwać swoich pracowników. Idea może to i szczytna, niemniej rezygnacja z względnie częstych aktualizacji na rzecz sezonowych uaktualnień nie przekonała graczy. Nie pomogło też chłodne przyjęcie pierwszej przepustki sezonowej – mała liczba zmian i w zasadzie brak interesujących nagród w połączeniu ze wspomnianym wcześniej ślimaczym tempem awansów zniechęciły wielu z dotychczasowych entuzjastów. Ostatnie ogłoszenie studia pozwala wierzyć, że twórcy wyciągnęli wnioski z tej sytuacji, ale czy tak jest w istocie, przekonamy się w przyszłym tygodniu.

Po ponad trzech miesiącach łatwo zapomnieć o premierowym sukcesie Apex Legends. - Pierwsze szczegóły na temat 2. sezonu Apex Legends - wiadomość - 2019-05-31
Po ponad trzech miesiącach łatwo zapomnieć o premierowym sukcesie Apex Legends.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Apex Legends

Apex Legends