Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2019, 12:40

autor: AlexB

Oto jak walczy się z cheaterami w Apex Legends i PUBG

Studio Respawn kontynuuje walkę z oszustami. Jego przedstawiciel zdradził nieco szczegółów na temat prac nad wyeliminowaniem tego problemu w Apex Legends. Kilka słów o sposobach zwalczania nieuczciwych graczy powiedzieli również twórcy Playerunkown's Battlegrounds.

Oszuści w produkcjach wieloosobowych to jedna z najbardziej irytujących grup graczy, z którymi można się spotkać. Odbierają oni przyjemność z zabawy innym i na domiar złego, bany na konto nie odstraszają ich od nieuczciwych praktyk. Przykładem na to może być Apex Legends. Na początku maja pojawiła się informacja, że w trzy miesiące po premierze w samej tylko wersji pecetowej tej strzelanki FPP opartej o tryb battle royale zbanowano ponad 770 tysięcy kont, a mimo to wciąż znajdują się osoby wykorzystujące programy dające przewagę nad innymi. Na szczęście Respawn Entertainment nie składa broni. Jego przedstawiciel zdradził na Reddicie, w jaki sposób studio zamierza kontynuować walkę z oszustami.

Respawn Entertainment nie zamierza mieć litości dla oszustów w Apex Legends. - Oto jak walczy się z cheaterami w Apex Legends i PUBG - wiadomość - 2019-07-15
Respawn Entertainment nie zamierza mieć litości dla oszustów w Apex Legends.

Przede wszystkim Respawn Entertainment zaczęło korzystać z uczenia maszynowego do tworzenia pewnych modeli zachowań. Dzięki nim będzie można szybko wykrywać i automatycznie banować oszustów. Trwają również prace nad ulepszeniem detekcji kont spamerskich, by eliminować je zanim zostaną użyte. Ponadto najbardziej podejrzane konta będą wymagały w niektórych regionach uwierzytelnienia wielopoziomowego.

Spać spokojnie nie mogą także osoby, które grały w drużynie z cheaterami. Dla studia Respawn jest to podobny poziom oszustwa, co używanie nieuczciwych programów, i każdy przypadek zostanie dokładnie przebadany.

Respawn Entertainment przygotowuje też zmiany w systemie matchmakingu. Celem studia jest to, by wykryci oszuści i spamerzy byli dobierani do meczów ze sobą, by nie mogli psuć zabawy uczciwym graczom.

Oczywiście to jedynie początek planów studia Respawn Entertainment na walkę z cheaterami. Cytując post opublikowany w serwisie Reddit:

Jak podkreśliliśmy wcześniej, wojna z oszustami będzie trwała i pozostanie naszym priorytetem. Zawsze znajdzie się jakaś praca do wykonania, ulepszenia do wprowadzenia i nowe rzeczy, do których należy się dostosować. Chcielibyśmy serdecznie podziękować graczom, którzy przez ostatni tydzień angażowali się w walkę z cheaterami, czy to poprzez zgłaszanie ich, czy też pomoc w procesie weryfikacji podejrzanych zachowań.

Celem Respawn Entertainment jest stworzenie środowiska przyjaznego normalnym graczom. - Oto jak walczy się z cheaterami w Apex Legends i PUBG - wiadomość - 2019-07-15
Celem Respawn Entertainment jest stworzenie środowiska przyjaznego normalnym graczom.

Jeśli gracie w Apex Legends i spotkacie gracza z podejrzenie wysoką liczbą zabójstw, możecie go zgłosić za pośrednictwem tej strony. Natomiast jeśli otrzymaliście Waszym zdaniem niesłusznego bana, instrukcję jak się odwołać znajdziecie tutaj.

Nie tylko twórcy Apex Legends walczą z oszustami. Ostatnio PUBG Corp. opublikowało na YouTube filmik skupiający się na tym, jak wygląda eliminowanie cheaterów w Playerunknown's Battlegrounds. Posiada on polskie napisy i można go obejrzeć powyżej. Poruszona jest w nim między innymi kwestia maszynowego uczenia się zachowań graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Apex Legends
  2. Oficjalna strona gry Playerunknown’s Battlegrounds
  3. PUBG - poradnik do gry
  4. Apex Legends - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach