Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2019, 12:11

autor: fixumdyrdum

EA odświeża wygląd The Sims 4. Nacisk na DLC w menu irytuje fanów

Nowa aktualizacja od EA dla The Sims 4 będzie dostępna od 16 lipca. Dostaniemy m.in. nowe logo i kryształ, sposób tworzenia sima, postacie (i okładkę), ponad tysiąc nowych obiektów, odmienione menu główne i ekran ładowania. A od zachodu nadciąga już fala krytyki. I pewnie część z was do niej dołączy.

Nowy kryształ / Źródło: EA - EA odświeża wygląd The Sims 4. Nacisk na DLC w menu irytuje fanów - wiadomość - 2019-07-15
Nowy kryształ / Źródło: EA

Szykują się duże zmiany. W nowym, dostępnym od 16 lipca patchu do The Sims 4, znajdziemy ulepszenia z trzech kategorii: szata graficzna, tworzenie sima i obiekty trybu budowania i kupowania. Co konkretnie się zmieni?

  • logo i kryształ,
  • menu główne,
  • ekran ładowania gry,
  • wygląd trybu tworzenia sima,
  • okładki podstawki i wszelkich dodatków – przeszłych i przyszłych.

Zmieni się też sposób tworzenia sima. Po wejściu w narzędzie kreacji postaci, dostaniemy wybór: albo zrobić to po staremu, albo stworzyć historię, odpowiadając na 10 losowych pytań. Np. co sim zrobiłby ze znalezionym starożytnym artefaktem? Czy lubi owady? Kim chciał zostać w dzieciństwie? Dzięki temu będziemy mogli zacząć grę z konkretnym, nabytym już zestawem umiejętności i karierą (lub jej brakiem), a nawet z powiększonym kontem bankowym.

Motherlode, motherlode, motherlode
Motherlode, motherlode, motherlode
Nowa okładka podstawy do The Sims 4, nowe logo i postacie
Nowa okładka podstawy do The Sims 4, nowe logo i postacie
Ekran ładowania gry z nowym kryształem
Ekran ładowania gry z nowym kryształem
Menu główne w wersji na PC/Mac
Menu główne w wersji na PC/Mac

Od powyższego zdjęcia dla EA zaczynają się schody. Bo o ile ocena wyglądu kryształu czy koloru tła na okładce to kwestia bardzo indywidualna, o tyle nowe menu odzwierciedla budzące ostatnio dużo kontrowersji podejście Electronic Arts do graczy. Zaczęły się już pojawiać głosy, że dolna połowa to w gruncie rzeczy po prostu reklama, a menu nie skupia się już na grze, którą mamy, tylko na dodatkach, które możemy mieć. Po lewej znajdziemy ikonki rozszerzeń (wykupione będą w kolorze, niewykupione – prawdopodobnie szare), a po prawej odnośnik do sklepu.

Kolejna zmiana to ponad tysiąc nowych elementów w trybie budowania i kupowania. Jest to jednak suma ze wszystkich DLC i podstawy. Jeśli więc nie posiadacie żadnego dodatku, albo wasza kolekcja jest niepełna, przedmiotów będzie mniej.

16 lipca to również data premiery dodatku Wyspiarskie życie na konsolach, a wraz z nim małego patcha.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Sims 4

The Sims 4