Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2009, 08:00

autor: Maciej Śliwiński

Championship Manager 10: demo za tydzień, premiera 11 września

Eidos Interactive razem ze studiem Beautiful Game poinformowały wczoraj, że premiera kolejnej odsłony Championship Managera nastąpi 11 września tego roku. Wcześniej, bo już za tydzień gracze otrzymają demo gry.

Eidos Interactive razem ze studiem Beautiful Game poinformowały wczoraj, że premiera kolejnej odsłony Championship Managera nastąpi 11 września tego roku. Wcześniej, bo już za tydzień gracze otrzymają demo gry.

Championship Manager 10: demo za tydzień, premiera 11 września - ilustracja #1

Wersja demonstracyjna Championship Manager 10 zostanie udostępniona na oficjalnej stronie gry już 14 sierpnia. Co ważne, demo będzie w pełni kompatybilne z pełną wersją CM-a, co oznacza, że rozpoczętą karierę menadżerską bez problemów będziemy mogli kontynuować po wydaniu pełnej wersji programu. W demie dostaniemy możliwość rozegrania połowy sezonu.

Pełna wersja gry trafi do systemu Games for Windows 11 września i będzie dostępna między innymi w polskiej wersji językowej. Eidosowi tym razem udało się wygrać wyścig z innymi producentami gier o podobnej tematyce i Championship Manager 10 będzie pierwszym tytułem związanym z piłką nożną pojawiającym się w tym roku, mniej więcej w tym samym okresie, w którym najważniejsze ligi europejskie rozpoczną sezon 2009/2010.

Z zapowiedzi dochodzących do nas ze studia Beautiful Game wynika, że tegoroczna edycja ma wszelkie szanse konkurować z najpopularniejszą serią piłkarskich strategii, czyli Football Manager. Jak będzie w rzeczywistości, zdecydują sami gracze, jednak nowy Championship Manager, nad którym prace trwały blisko dwa lata, ma kilka mocnych argumentów. Przede wszystkim, wzorem FM-a, wprowadzono widok meczu w trybie 3D posiadający blisko 500 rodzajów animacji ruchów zawodników. W grze wbudowane będzie również specjalne narzędzie do dopracowywania stałych fragmentów gry, które w serii FM zawsze były traktowane nieco po macoszemu. Dzięki niemu będziemy mogli dokładnie ustalić, jak nasi zawodnicy rozgrywać będą rzuty wolne czy rożne. Zadbano również o wyszukiwanie talentów – w każdym z dostępnych w grze krajów będzie można zakładać sieci scoutów szukających wzmocnień do naszej drużyny.

Ostatnim ciekawie zapowiadającym się elementem jest autorski system CM Season Live, dzięki któremu wydarzenia z rzeczywistego świata piłki nożnej będziemy mogli z łatwością przenosić do wykreowanego przez nas uniwersum gry. Wszelkie transfery czy kontuzje zawodników będzie można wprowadzić do najnowszego Championship Managera, co w sposób znaczący urealni rozgrywkę.