Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2014, 14:03

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Castlevania: Lords of Shadow 2 - twórcy omawiają świat i przeciwników Gabriela Belmonta

W sieci pojawił się drugi dziennik dewelopera dotyczący gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Tym razem twórcy ze studia MercurySteam Entertainment omówili wirtualny świat i przeciwników występujących w nadchodzącej produkcji.

Studio MercurySteam Entertainment udostępniło drugi materiał wideo z cyklu dzienników dewelopera gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Poprzednio skupiono się na omówieniu głównej postaci. Teraz możemy posłuchać czegoś na temat wirtualnego świata i przeciwników występujących w grze. Film dostępny jest w serwisie gry-online.pl w wersji z polskimi napisami. Dave Cox i Enric Alvarez ze studia MercurySteam Entertainment zwracają uwagę na bardziej otwarty świat niż w pierwszej części Castlevania: Lords of Shadow. W „dwójce” trafimy do nowoczesnego miasta, akcja gry będzie rozgrywać się w trakcie jednej nocy, a eksploracja świata nie zostanie zaburzona pojawieniem się informacji o wczytywaniu danych. Zwiedzimy mroczne lokacje, w stylu charakterystycznym dla serii Castlevania.

Deweloper po raz kolejny zadbał o różnorodność przeciwników. Stoczymy walki z zupełnie nowymi potworami, a walki z bossami mają być na swój sposób unikalne. Spotkamy także bardziej nowoczesną odmianę adwersarzy – np. jednostki wyposażone w broń palną i wytrzymały pancerz. W materiale wideo widzimy szkice koncepcyjne wrogów, a także trójwymiarowe modele obecne w grze.

Castlevania: Lords of Shadow 2 to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w latach 80. XX wieku, a zarazem bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2010 roku gry akcji. Odpowiedzialne za nadchodzącą produkcję studio MercurySteam Entertainment stworzyło także poprzednią odsłonę i zaoferuje graczom rozwinięcie pomysłów przedstawionych w poprzedniczce. Rozgrywka będzie zatem przypominać takie serie, jak God of War, czy Devil May Cry. W trakcie zabawy w efektowny sposób wyeliminujemy setki wrogów, rozwiniemy postać, a całość dodatkowo zostanie rozbudowana o elementy platformowe. Castlevania: Lords of Shadow 2 ukaże się 27 lutego bieżącego roku w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.