Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2011, 15:43

autor: Wiz

Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft

Ubisoft oraz studio Blue Byte przygotowują nową strategiczną grę przeglądarkową. Na razie trwają zapisy do zamkniętych testów wersji beta.

Ubisoft uruchomił oficjalną stronę internetową nowej przeglądarkowej strategii zatytułowanej Castle Empire. Co ciekawe, gra nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana. Jednak z informacji zamieszczonych na wspomnianej witrynie można dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy.

Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft - ilustracja #1

Popularność gier przeglądarkowych ani trochę nie słabnie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej interesują się nimi duzi wydawcy i producenci. Udowadnia to choćby Ubisoft, który w zeszłym roku wydał Might and Magic: Heroes Kingdoms – przeglądarkową strategię osadzoną w świecie znanym z piątej części Heroes of Might & Magic. Teraz przyszedł czas na kolejną tego typu produkcję, sygnowaną znakiem francuskiego wydawcy. Gra nosi tytuł Castle Empire. Jej produkcją zajęło się niemieckie studio Blue Byte, znane głównie z serii The Settlers – co zresztą widać na pierwszy rzut oka. Czego zatem możemy spodziewać się po nowym produkcie?

Mniej więcej tego samego, co znajdziemy u innych przedstawicieli tego gatunku. Budujemy własne państwo, tworzymy armię i podbijamy inne kraje. Możliwości rozwoju ma być całkiem sporo, bowiem w grze znajdzie się aż 40 różnych budynków i 9 unikatowych jednostek wojskowych. Nie zabraknie także funkcji społecznościowych, takich jak czat ze znajomymi czy możliwość zakładania gildii. No i najważniejsze – gra będzie darmowa. Choć pewnie pojawi się jakiś system mikropłatności.

Nie wiadomo, na kiedy zaplanowana została premiera omawianej produkcji. Na razie dostępne są jedynie zapisy do zamkniętych beta-testów. Osoby zainteresowane mogą wysłać zgłoszenie w tym miejscu. Na tej samej stronie opublikowano także kilka screenów z gry. Możecie obejrzeć je poniżej. Prawda, że coś nam to przypomina?

Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft - ilustracja #2
Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft - ilustracja #3
Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft - ilustracja #4
Castle Empire - nowa przeglądarkowa gra strategiczna od Blue Byte i Ubisoft - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Settlers Online

The Settlers Online