Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2011, 17:46

autor: Hed

Capcom o grach Asura’s Wrath, Dragon’s Dogma i dwóch częściach Resident Evil

Firma Capcom ujawniła kilka nowych informacji o swoich grach na specjalnej imprezie w Londynie. Byliśmy na miejscu, aby przekazać Wam najciekawsze wieści o Asura’s Wrath, Dragon’s Dogma, Resident Evil: Revelations oraz Resident Evil: Operation Raccoon City. Która z gier zasługuje na uwagę? Tego dowiecie się tutaj.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję sprawdzić kilka nadchodzących gier firmy Capcom na londyńskiej imprezie. Dzięki temu poznaliśmy nowe informacje o Asura’s Wrath, Dragon’s Dogma, Resident Evil: Revelations oraz Resident Evil: Operation Raccoon City. Co ciekawego pokazał producent? Przekonajcie się sami

Asura’s Wrath

Podczas prezentacji Asura’s Wrath udowodniono, że gra nie będzie tylko zbiorem QTE, ale zróżnicowaną przeprawą. Zobaczyliśmy sceny, w których tytułowy bohater, półbóg mszczący się na swoich byłych kompanach, walczy ze zwykłymi przeciwnikami i pomniejszymi minibossami. Twórcy produkcji operują różnymi stylami rozgrywki: od slashera, po dynamiczne sceny rodem ze strzelanek na szynach.

Capcom o grach Asura’s Wrath, Dragon’s Dogma i dwóch częściach Resident Evil  - ilustracja #1

Asura’s Wrath jest grą, która nie wygląda może tak dobrze jak God of War III, ale na pewno przebije przygody Kratosa pod względem widowiskowości, absurdalności i rozmachu. Trzeba zaznaczyć, że autorzy tej produkcji podchodzą do sprawy z humorem i serwują stylistykę rodem z anime. Losy Asury zaintrygują więc osoby uwielbiające takie seriale jak Dragon Ball czy Naruto. Osoby z awersją do tego typu klimatów nie mają tu czego szukać.

Więcej o Asura’s Wrath i innych grach Capcomu przeczytacie w tym tekście. Japoński wydawca potwierdził europejską datę premiery tytułu: znajdziemy go w sklepach 24 lutego 2012 roku.

  1. Asura’s Wrath – wrażenia z pokazu gry

Dragon’s Dogma

Dragon’s Dogma to gra akcji RPG w klimatach fantasy, której warto się przyglądać. Ciekawostka polega na tym, że produkcja była prezentowana na pecetach (w wersji deweloperskiej). Gra oficjalnie nie została zapowiedziana na tę platformę, ale twórcy nie wykluczają takiej możliwości, co pewnie ucieszyłoby użytkowników komputerów.

Autorzy Dragon’s Dogma zestawiają typowe cechy gatunku, a więc otwarty świat, zadania główne i poboczne, motyw rozwijania postaci, z kilkoma świeżymi pomysłami. W Londynie zachwycił nas między innymi system kompanów prowadzonych przez sztuczną inteligencję (tzw. „pionków”). W odróżnieniu od wielu innych produkcji, tutaj sprawdzał się on świetnie.

Capcom o grach Asura’s Wrath, Dragon’s Dogma i dwóch częściach Resident Evil  - ilustracja #2

Autorzy Dragon’s Dogma nie kryją swoich ambicji: chcą połączyć takie produkcje jak Dark Souls, Devil May Cry, Dragon’s Age oraz Monster Hunter. Produkcja Capcomu będzie więc symulatorem walk z mitologicznymi bestiami, osadzonym w konwencji obszernego RPG. Gra wymaga jeszcze sporo pracy, ale już teraz wygląda bardzo ciekawie. Na tyle, że poświęciliśmy jej jeden obszerniejszy tekst. Zainteresowanych odsyłamy do lektury.

  1. Dragon's Dogma - zapowiedź gry łączącej Dragon Age, Devil May Cry i Dark Souls

Resident Evil: Revelations

Revelations to poboczna odsłona serii Resident Evil dedykowana konsoli 3DS. Twórcy chcą przypomnieć w niej korzenie marki. Dostaniemy więc survival horror, do którego fabułę napisał współtwórca takich dzieł jak Cowboy Bebop i Ghost In the Shell: Stand Alone Complex. W Londynie pokazano kilka nowych postaci, nowe funkcje bioskanera oraz Raid Mode, czyli tryb jedno- lub dwuosobowy dla miłośników wyzwań i grindowania.

  1. Resident Evil: Revelations – zapowiedź gry i wrażenia z rozgrywki

Resident Evil: Operation Raccoon City

Fani Resident Evil muszą przyzwyczaić się do tego, że seria będzie powracała w najróżniejszych postaciach. Operation Raccoon City to czteroosobowa strzelanka, w której wcielamy się w elitarny oddział firmy Umbrella, mający za zadanie usuwać niewygodnych świadków i dowody niecnej działalności korporacji. Nowa gra będzie rozgrywała się równolegle do Resident Evil 2, więc rzuci nowe światło na znane wydarzenia.

W grze wcielimy się w jednego z sześciu najemników dysponujących unikalnymi zdolnościami pasywnymi i aktywnymi. Przed każdą z akcji będzie można wybrać broń i ulepszenia. W Londynie pokazano fragment, w którym oddział musi powstrzymać naukowca Birkina przed sprzedażą wirusa G. Fani serii pamiętają, że Birkin wstrzyknął sobie dawkę i zmutował. W jednej ze scen gracze będą musieli uciec przed oszalałym naukowcem. Fanów serii odsyłamy do obszerniejszego tekstu z wrażeniami.

Resident Evil: Operation Raccoon City trafi do amerykańskich sklepów 20 marca 2012 roku, więc do Europy zawita zapewne trzy dni później.

  1. Resident Evil: Operation Raccoon City – wrażenia z pokazu i rozgrywki