Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 10:23

Call of Cthulhu na nowym zwiastunie

Zespół Cyanide Studios i firma Focus Home Interactive opublikowały świeży zwiastun Call of Cthulhu, czyli horroru, który połączy elementy przygodówki, RPG-a i skradanki.

CALL OF CTHULHU W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Cyanide Studios
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: końcówka 2017 r.

Studio Cyanide wypuściło przygotowany na targi E3 nowy zwiastun Call of Cthulhu, czyli przygodówki w klimacie horroru, opartej na twórczości pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na końcówkę tego roku, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby została przełożona na późniejszy termin. Na razie nic nie wskazuje bowiem, że autorzy przywieźli na targi E3 grywalną wersję, co w przypadku projektu, który ma się ukazać za kilka miesięcy jest dosyć dziwne. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy pokażą więcej na gamescomie.

Call of Cthulhu na nowym zwiastunie - ilustracja #1

Call of Cthulhu bazuje na licencji stołowej gry fabularnej firmy Chaosium, w naszym kraju wydanej pod tytułem Zew Cthulhu. Nie dziwi zatem, że produkcja nie będzie czystą przygodówką. Autorzy zamierzają wzbogacić ją elementami RPG oraz skradanki.

Warto dodać, że ostatnimi czasy miłośnicy twórczości Lovecrafta nie mają powodów do narzekań. Kilka dni temu do sprzedaży trafiło Conarium, autorstwa znanego z serii Darkness Within studia Zoetrope Interactive. Sądząc po recenzjach graczy w serwisie Steam, jest to produkcja zdecydowanie godna uwagi fanów interaktywnego horroru.

Ponadto w produkcji znajduje się jeszcze sporo innych obiecujących projektów opartych na mitologii Cthulhu, takich jak The Sinking City, H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward czy Moons of Madness.

  1. Oficjalna strona gry