Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 09:56

Valfaris - zapowiedziano heavymetalową platformówkę autorów Slain: Back From Hell

Autorzy Slain: Back From Hell zapowiedzieli grę Valfaris. Będzie to dwuwymiarowa platformówka utrzymana w klimacie heavymetalowego science fiction.

VALFARIS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Steel Mantis
  2. Wydawca: Digital Uppercut Productions
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Znane z gry Slain: Back From Hell studio Steel Mantis zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim platformówka Valfaris, która ukaże się w przyszłym roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Autorzy postanowili porzucić realia fantasy na rzecz science fiction, ale zachowają znany ze swojej poprzedniej produkcji heavymetalowy klimat.

Gra przeniesie nas w odległą przyszłość. Akcja rozpocznie się, gdy zaginiona przed latami gwiezdna forteca Valfaris niespodziewanie pojawi się na orbicie dogasającego słońca. Wcielimy się w wojownika imieniem Therion, który spędził swoje dzieciństwo w tym bastionie. Otrzyma on zadanie odkrycia, co dokładnie doprowadziło do zaginięcia fortecy oraz pokonania zła, które zagnieździło się w jej korytarzach.

Valfaris zaoferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Produkcja będzie podążała ścieżkami wytyczonymi przez poprzednią produkcję autorów. Ponownie dostaniemy więc dwuwymiarową platformówkę, gdzie podczas zabawy będziemy eksplorowali obszerne mapy o częściowo otwartej strukturze, unikali zagrożeń i pułapek oraz przede wszystkim walczyli z hordami wrogów.

System potyczek będzie rozbudowany i brutalny, oddając do naszej dyspozycji bogaty arsenał różnego rodzaju broni palnej. Rozgrywkę urozmaicą starcia z bossami oraz okazjonalne zagadki logiczne.

Mocną stroną Valfaris powinno okazać się wykonanie. Gra posiadać ma rozpikselowaną grafikę wykonaną w tym samym specyficznym stylu znanym co Slain: Back from Hell. Natomiast ścieżkę dźwiękową skomponuje Curt Victor Bryant, czyli muzyk, który był gitarzystą heavymetalowej kapeli Celtic Frost.

  1. Oficjalna strona gry