Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Valfaris (PC)

Valfaris

Valfaris to dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa znanego ze Slain: Back From Hell zespołu Steel Mantis, wydana przez firmę Digital Uppercut Productions. Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniego dzieła twórców.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | indie | side-scroll

Okładka Valfaris (PC)

data premiery gry:

10paź2019

PC Switch

5lis2019

PS4

15lis2019

XONE

Valfaris to dwuwymiarowa platformówka w klimacie heavymetalowego science fiction. Produkcję opracowało studio Steel Mantis, mające na koncie grę Slain: Back From Hell.

Fabuła

Gra przenosi nas w odległą przyszłość. Akcja rozpoczyna się, gdy zaginiona przed latami gwiezdna forteca Valfaris niespodziewanie pojawia się na orbicie dogasającego słońca. Wcielamy się w wojownika imieniem Therion, który spędził dzieciństwo w tym bastionie. Otrzymuje on zadanie odkrycia, co dokładnie doprowadziło do zaginięcia fortecy oraz pokonania zła, które zagnieździło się w jej korytarzach.

Mechanika

Valfaris podąża ścieżkami typowymi dla dwuwymiarowych platformówek. Podczas zabawy eksplorujemy więc obszerne mapy o częściowo otwartej strukturze, unikamy zagrożeń i pułapek oraz przede wszystkim walczymy z hordami wrogów.

Gra oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. System potyczek jest rozbudowany i brutalny, a do naszej dyspozycji oddano bogaty arsenał różnego rodzaju broni palnej. Rozgrywkę urozmaicają starcia z bossami oraz okazjonalne zagadki logiczne.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Valfaris jest wykonanie. Gra oferuje rozpikselowaną grafikę wykonaną w tym samym specyficznym stylu co Slain: Back from Hell. Tworzący oprawę wizualną wzorowali się na albumach zespołów heavymetalowych oraz powiązanych z tym gatunkiem komiksach. Natomiast ścieżkę dźwiękową skomponował Curt Victor Bryant, czyli muzyk, który był gitarzystą heavymetalowej kapeli Celtic Frost.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Valfaris

Klasyfikacja PEGI Valfaris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Valfaris

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Valfaris - zapowiedziano heavymetalową platformówkę autorów Slain: Back From Hell
Valfaris - zapowiedziano heavymetalową platformówkę autorów Slain: Back From Hell

wiadomość15 czerwca 2017

Autorzy Slain: Back From Hell zapowiedzieli grę Valfaris. Będzie to dwuwymiarowa platformówka utrzymana w klimacie heavymetalowego science fiction.

PC
PS4
XONE
Switch