Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 09:25

autor: Maiman

Nadchodząca aktualizacja do Conan Exiles doda nowe regiony do gry

Od skutych lodem pustkowi po upalne pustynie, darmowy dodatek (aktualizacja) do Conan Exiles powiększy świat gry o połowę, zapowiedziała firma FunCom. Nadchodzące DLC wprowadzi m.in. nowe potwory czy konstrukcje i zadebiutuje na PC i Xboksie One w sierpniu.

Krajobrazy budzą skojarzenia ze Skyrimem i dobrze odzwierciedlają ogrom dodatku. - Nadchodzące DLC do Conan Exiles doda nowe regiony do gry - wiadomość - 2017-06-15
Krajobrazy budzą skojarzenia ze Skyrimem i dobrze odzwierciedlają ogrom dodatku.

Firma Funcom zaprezentowała dziś światu zwiastun pierwszego DLC do Conan Exiles. Nadchodzące w sierpniu darmowe rozszerzenie wzbogaci "nagi survival" o nowe obszary, takie jak skute lodem pustkowia czy rozległe pustynie. Twócy zapowiadają również dodanie nowych potworów, budynków i elementów gameplayu. Dodatek ukaże się na PC i Xboksie One 16 sierpnia tego roku.

Trailer rozszerzenia obejrzycie poniżej:

Choć trudno ocenić prawdziwość stwierdzenia dotyczącego wielkości świata, twórcy zdecydowanie nie przesadzają, gdy mówią o potężnych rozmiarach nowych przeciwników. Zwiastun prezentuje fragmenty walki z mamutami rodem z Far Cry Primal czy Skyrima, starcie z wężem przypominającym potwora z Loch Ness, a także stawienie czoła wielkiej, lewitującej ośmiornicy. Poszukiwacze przygód (i mocnych wrażeń!) znajdą w nowym dodatku coś dla siebie.

Dodatek powiększa dosłownie wszystko. - Nadchodzące DLC do Conan Exiles doda nowe regiony do gry - wiadomość - 2017-06-15
Dodatek powiększa dosłownie wszystko.

Więcej detali dotyczących tego sporego rozszerzenia poznamy latem. Z początkiem 2018 roku twórcy planują natomiast wypuszczenie pełnej wersji gry, która obecnie wciąż znajduje się we Wczesnym Dostępie Steam. Premiera odbędzie się na wszystkich platformach wiodących – PC, Xboksie One i Playstation 4.

W przyszłości Conan Exiles pogłębi też swoją współpracę z Microsoftem. Funcom zapowiedział, że ich produkcja trafi na następcę Xboksa One – Xboksa One X – po debiucie konsoli i "wykorzysta moc tego sprzętu, by ukazać piękno Conana w 4K". Na razie nie zdradzono jednak więcej szczegółów dotyczących konwersji.