Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward (PC)

H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward PC

Utrzymana w klimacie horroru przygodówka, oparta na słynnej prozie H.P. Lovecrafta 'Przypadek Charlesa Dextera Warda'.

Przygodowe | point-and-click | horror | mitologia Cthulhu | indie

PC Windows
Okładka H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Case of Charles Dexter Ward to utrzymana w klimacie horroru gra przygodowa, oparta na popularnej prozie kultowego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta, znanej w naszym kraju jako Przypadek Charlesa Dextera Warda. Za powstanie gry odpowiada niezależne argentyńskie studio Senscape, które ma na swoim koncie takie tytuły jak Asylum i Serena, zaś trzon zespołu stanowią ludzie odpowiedzialni za wysoko ocenianą przygodówkę Scratches z 2006 roku. W pracach nad grą swą pomocą służył także Sunand Tryambak Joshi – znany krytyk literacki i ekspert w dziedzinie tzw. weird fiction. Mimo nieudanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter, produkcja została ukończona i wydana na platformie PC.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w rodzinnym mieście pisarza, Providence, i opowiada o losach popadającego w coraz większy obłęd bohatera, Charlesa Dextera Warda. Odkrywa on, że jest potomkiem niesławnego Josepha Curvena, przybyłego z Salem alchemika i kabalisty, który zawarł pakt z nieczystymi siłami. Z pomocą swojego przyjaciela, Dr. Marinusa Willetta, nasz protagonista rozpoczyna swoisty wyścig z czasem, którego stawką jest uratowanie Providence (a być może nawet całej ludzkości) przed zgubną spuścizną Curvena. Podczas swoich poszukiwań bohaterowie odkryją mroczne sekrety Providence, zbadają historię wiedźm oraz okultyzmu z ponurego miasteczka Salem i stawią czoła złu, jakie opanowało tajemniczą farmę Pawtuxet.

Mechanika

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z przygodówką point-and-click, w której całkowicie zrezygnowano z jakichkolwiek sekwencji zręcznościowych i wszelkich tanich „straszaków” na rzecz sugestywnego klimatu i powracających motywów, charakterystycznych dla twórczości Lovecrafta (jak księga Necronomicon, eksploracja ponurych cmentarzy i odkrywanie mrocznych tajemnic z przeszłości). W grze nie uświadczymy także sekwencji walki, a nasz bohater nie będzie mógł zginąć. Twórcy skupili się na mrocznej historii, sięgającej do korzeni gatunku i potrafiącej wywołać dreszczyk emocji nawet u największych weteranów komputerowych horrorów.

Kwestie techniczne

The Case of Charles Dexter Ward na PC może pochwalić się wysokiej jakości rysunkową oprawą graficzną, nawiązującą do złotej ery przygodówek i działającą na autorskim silniku graficznym o nazwie Dagon (wykorzystanym m.in. także w grze Asylum). Mimo pozornej lekkości, twórcom udało się jednak uchwycić charakterystyczny Lovecraftowi klimat, wspomagany dodatkowo sugestywną warstwą dźwiękową.

Dodatkowe informacje

Warto odnotować, że produkcja The Case of Charles Dexter Ward to sporej wielkości przedsięwzięcie, nie tylko w wymiarze opisywanej gry wideo. Równolegle z pracami nad grą kręcono również film dokumentalny, opowiadający o życiu H.P. Lovecrafta i opisujący związane z jego twórczością miejsca w Providence.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward

Wymagania wiekowe H. P. Lovecraft's The Case of Charles Dexter Ward

16+

Autorzy Scratches i Asylum tworzą grę na podstawie prozy Lovecrafta
Autorzy Scratches i Asylum tworzą grę na podstawie prozy Lovecrafta

wiadomość2 października 2014

Niezależne studio Senscape rozpoczęło zbiórkę na grę The Case of Charles Dexter Ward - produkcję tworzoną na podstawie powieści H. P. Lovecrafta. Argentyński zespół ma nadzieję uzbierać 250 tysięcy dolarów do 31 października.