Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 15:20

Były pracownik IW zdradził istnienie Call of Duty: Modern Warfare 4

Robert Bowling – były pracownik studia Infinity Ward – zamieścił na Twitterze serię wpisów, które sugerują, że kolejną częścią cyklu Call of Duty będzie Modern Warfare 4. Produkcja może być powiązana z postacią Simona „Ghosta” Rileya z MW2.

Modern Warfare 4 w drodze? - Były pracownik IW zdradził istnienie Call of Duty: Modern Warfare 4 - wiadomość - 2019-05-09
Modern Warfare 4 w drodze?

W SKRÓCIE:

  1. jeden z byłych pracowników studia Infinity Ward zasugerował, że powstaje 4. część podserii Call of Duty: Modern Warfare;
  2. gra może mieć związek z postacią Simona „Ghosta” Rileya (MW2);
  3. możliwa data premiery to 8 października 2019 r.

Robert Bowling – były pracownik studia Infinity Ward, odpowiedzialny za zarządzanie społecznością w czasach, gdy firma pracowała nad kolejnymi częściami Call of Duty: Modern Warfareopublikował ciekawą serię tweetów, w których zdaje się sugerować powstawanie czwartej części wspomnianej podserii. Warto odnotować, że wieści pokrywają się z doniesieniami z maja zeszłego roku.

Użytkownicy forum ResetEra wskazują, że filmy zamieszczone we wpisach nawiązują do postaci Simona „Ghosta” Rileya, znanego z CoD: Modern Warfare 2. Widać na nich też datę 8 października 2019 r. Jesienna premiera to w przypadku tej serii normalna rzecz, więc początek października pasowałby jak ulał.

Pojawia się jednak pytanie o to, dlaczego o nowej grze Activision pisze na Twitterze człowiek będący obecnie kreatywnym konsultantem Electronic Arts? Odpowiedź może kryć się w doniesieniach z zeszłego roku, kiedy to mówiło się o tym, że do Infinity Ward powróciło kilku dawnych pracowników. Być może Robert Bowling też otrzymał jakąś propozycję od dawnych kolegów? Tłumaczyłoby to na pewno wymowną koszulkę, która pojawia się w kolejnym tweecie, a także – w wersji nieco odmiennej, z widocznym logo MW4 – we wpisie streamera o ksywie Chaosxsilencer.

Przypominamy, że ostatnią częścią cyklu Modern Warfare jest wydane w 2011 roku Call of Duty: Modern Warfare 3, opowiadające historię fikcyjnej III wojny światowej. Produkcja została ciepło przyjęta przez branżowe media – jej średnia recenzji w serwisie Metacrtitic wynosi 78-88%, w zależności od platformy. U nas gra dostała ósemkę. Trzy lata temu otrzymaliśmy także odświeżoną wersję pierwszej części MW.

Na konkretne informacje musimy jeszcze zaczekać, ale prawdopodobnie niezbyt długo – według niedawnych doniesień, nowe Call of Duty powinno zostać zapowiedziane do końca czerwca.

  1. Call of Duty – strona oficjalna
  2. Activision – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare Remastered - odmłodzona królowa skryptów