Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 15:19

autor: DM

CoD: Modern Warfare z kampanią na około 7 godzin. Battle.net obowiązkowy

Magazyn Game Informer przyniósł sporo ciekawych nowinek na temat Call of Duty: Modern Warfare. Dziennikarze mogli zagrać w przypominający Battlefielda tryb Ground War, a także wypytali twórców o wiele szczegółów, m.in. długość kampanii.

CoD: Modern Warfare z kampanią na około 7 godzin. Battle.net obowiązkowy - ilustracja #1

Choć do premiery zostały jeszcze niemal trzy miesiące, Call of Duty: Modern Warfare pozostaje tego lata gorącym tematem. Po oficjalnej prezentacji trybu multiplayer, z której nasze wrażenia możecie przeczytać tutaj, kolejnych ciekawych informacji dostarczył magazyn Game Informer. Modern Warfare jest w tym miesiącu tematem przewodnim wydania, a dziennikarze pisma odwiedzili siedzibę studia Infinity Ward, gdzie zadali twórcom wiele pytań oraz jako pierwsi zagrali w dość niezwykły tryb jak na serię Call of Duty – Ground War.

Nazwa Ground War nie jest nowa dla cyklu, ale poprzednio tryb ten pozwalał jedynie na walki 18 graczy na mapie. W nowym Modern Warfare Ground War to wypisz-wymaluj tryb Podboju z Battlefielda. Dziennikarze Game Informera opisują wielką bitwę z 64 graczami w ogromnej lokacji miejskiej wypełnionej drapaczami chmur z kilkoma punktami do przejmowania. Co więcej, piechocie towarzyszą stale obecne bojowe pojazdy, czołgi oraz śmigłowce – wszystkie kontrolowane przez graczy. Brzmi znajomo? Możliwość pilotowania śmigłowców pojawiła się już w zeszłym roku w trybie BlackOut w Call of Duty: Black Ops 4 i widać, że twórcy idą tu za ciosem, nie tylko rozwijając możliwości kolejnej gry, ale wchodząc też na obszar zajęty do tej pory przez konkurencję z Electronic Arts.

Ponadto z przeprowadzonego z twórcami wywiadu dowiedzieliśmy się, że kampania fabularna dla pojedynczego gracza ma zająć „podobną liczbę godzin co w poprzednich częściach serii”. Według danych z serwisu howlongtobeat.com, wcześniejsze odsłony Modern Warfare można było ukończyć średnio w 6-7 godzin, co pozwala przypuszczać, że przy najnowszej kampanii również nie przekroczymy bariery 7 godzin przy wątku głównym. Nie oznacza to jednak poznania całej opowieści.

Tryb Spec Ops, czyli misje w kooperacji, ma pojawić się po premierze gry i będzie fabularnym rozwinięciem kampanii, rozbudowywanym z czasem dodatkową zawartością. Co więcej, tryb Spec Ops ma działać także w opcji split-screen. W kampanii zabraknie odświeżonych wersji misji z poprzednich odsłon, ale pojawią się również inne znajome postacie oprócz kapitana Price’a. Potwierdzono także, że wersja pecetowa będzie dostępna wyłącznie na platformie Battle.net. Na razie nie wiadomo, czy gracze na konsolach chcący korzystać z opcji cross-play będą musieli również zalogować się na swoje konta Battle.net.

CoD: Modern Warfare z kampanią na około 7 godzin. Battle.net obowiązkowy - ilustracja #2

Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w pełnej polskiej wersji językowej.