Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 15:32

Monster Hunter World wciąż na szczycie – sprzedaż gier Capcomu

Poznaliśmy zaktualizowane wyniki sprzedaży gier firmy Capcom, wśród których niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje Monster Hunter: World. Dobrze radzą sobie również tegoroczne produkcje, czyli Resident Evil 2 oraz Devil May Cry 5.

Pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego dobiegł końca 30 czerwca, jednak firma Capcom dopiero teraz zaktualizowała wyniki sprzedaży swoich gier. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że jeśli chodzi o popularność produkcji sygnowanych logo tego wydawcy, niekwestionowanym liderem pozostaje Monster Hunter: World, dostępny na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Jak się okazuje, do 30 czerwca bieżącego roku produkcja trafiła w ręce 13,1 mln graczy; z uwagi na fakt, że w maju donosiliśmy Wam o 12,4 mln sprzedanych egzemplarzy, śmiało można stwierdzić, iż owa pozycja wciąż rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki. Co się tyczy powodów takiego stanu rzeczy – Japończycy wskazują przede wszystkim na zbliżające się wielkimi krokami rozszerzenie Iceborne, które działa na wyobraźnię graczy, a także na „strategiczne obniżki cen” omawianego tytułu.

Zbliżająca się wielkimi krokami premiera dodatku Iceborne zdaje się napędzać sprzedaż gry Monster Hunter: World. - Monster Hunter World wciąż na szczycie – sprzedaż gier Capcomu - wiadomość - 2019-08-08
Zbliżająca się wielkimi krokami premiera dodatku Iceborne zdaje się napędzać sprzedaż gry Monster Hunter: World.

A skoro mowa o Monster Hunter: World - Iceborne, warto odnotować, iż japońskiemu wydawcy trudno wyrokować, jak będzie wyglądać sprzedaż tego dużego dodatku. Wszystko przez to, że jeszcze wielu graczy nie może złożyć na niego zamówienia przedpremierowego i z zakupem musi poczekać do 6 września 2019 roku, kiedy to zadebiutuje on na konsolach (na komputerach osobistych ma się pojawić w styczniu). Inna sprawa, że jest to pierwsze tak obszerne DLC w historii Capcomu, co także nie ułatwia sprawy.

Poza tym dowiedzieliśmy się, że od premiery, która miała miejsce pod koniec stycznia, do 30 czerwca 2019 roku, gra Resident Evil 2 trafiła w ręce 4,5 mln graczy, z kolei Devil May Cry 5, który zadebiutował w marcu, znalazł 2,5 mln nabywców. Oczywiście Capcom spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży tych tytułów, który ma być owocem promocji, na czele z obniżkami ich cen w dystrybucji cyfrowej. W założeniach mają one sprawić, że w okresie od 1 kwietnia 2019 do 31 marca 2020 roku każdy z nich znajdzie ponad milion nowych posiadaczy.

Resident Evil 2 jest hitem, jednak wciąż nie udało mu się pokonać „piątki”, „szóstki” oraz „siódemki”. - Monster Hunter World wciąż na szczycie – sprzedaż gier Capcomu - wiadomość - 2019-08-08
Resident Evil 2 jest hitem, jednak wciąż nie udało mu się pokonać „piątki”, „szóstki” oraz „siódemki”.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Capcom
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Monster Hunter: World – poradnik do gry

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej