Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2014, 14:00

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014)

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Doom III, Arma III, Amnesia: The Dark Descent, Mount & Blade: Warband, Men of War: Assault Squad 2, Portal 2, Dragon Age: Inquisition, Gothic II: Noc Kruka czy Tron 2.0.

Witajcie w kolejnej odsłonie naszego cyklu omawiającego najciekawsze mody wypuszczone w ostatnich tygodniach.

Gry akcji

Breaking Point do Arma III

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #1

Zaczynamy od Breaking Point, czyli modyfikacji, która przeobraża grę Arma III w survivalowy sandbox osadzony w świecie po wybuchu epidemii zombie. Autorzy przygotowali spory zestaw map, przedmiotów i nowych typów uzbrojenia oraz umożliwili wspólną zabawę ponad 100 graczom na jednym serwerze.

Wprowadzono także system rzemiosła i tresowania psów. Dodano rozbudowaną mechanikę zdrowia, wymagającą zaspokajania głodu i pragnienia oraz zmuszającą do przeprowadzania skomplikowanych procedur leczenia ran. Wszystko to zostało zaskakująco dobrze zbalansowane, a zastosowanie klas przy generacji postaci sprawia, że gracze otrzymują konkretne role podczas rozgrywki, dzięki czemu na serwerach panuje mniejszy chaos.

 1. Breaking Point – pobierz moda

Get Wrecked do Arma III

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #2

Inną ciekawą modyfikacją do Arma III jest Get Wrecked. Projekt pozwala wziąć udział w zwariowanych zawodach wyścigowych. Gracze wpierw muszą budować szalone pojazdy, wyposażać je w różnorodne części, uzbrojenie oraz opancerzenie. Potem zasiadają za kierownicą swojej kreacji i wyruszają toczyć boje z innymi graczami na jednej z pięciu map.

Autorzy przygotowali specjalny terminal pozwalający zapisywać konfiguracje pojazdów, by potem błyskawicznie je odzyskiwać oraz system ekonomiczny powiązany z mechaniką tuningowania maszyny. Całość przeznaczona jest do zabawy w niewielkich, maksymalnie ośmioosobowych grupach.

 1. Get Wrecked – pobierz moda

ELDOOM do Doom III

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #3

Z kolei ELDOOM to modyfikacja do Doom III, która oferuje nową kampanię z pokaźny zestawem map nastawionych głównie na akcję. Poziomy kładą nacisk na dynamiczną walkę z dużymi grupami przeciwników. W tym celu usunięto zmęczenie sprintem, zwiększono siłę rażenia uzbrojenia oraz dodano tryb trudności nightmare.

Fabuła jest wątła i stanowi raczej tylko pretekst do zabawy. Trafiamy do bazy opanowanej przez siły zła i musimy się przedrzeć przez jej wnętrze. Prosty scenariusz wynagradza jednak wyśmienita jakość samych map.

 1. ELDOOM – pobierz moda

Night Of The Living Dead do Star Wars: Battlefront

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #4

Nowej ciekawej modyfikacji doczekała się także niemłoda już gra Star Wars: Battlefront. Projekt Night Of The Living Dead, przenosi graczy w czasy współczesne, w realia świata zniszczonego przez wybuch epidemii żywych trupów. Mod stawia na rozgrywkę kooperacyjną i obsadza graczy w rolach garstki ocalałych ludzi, którzy muszą odpierać ataki kolejnych fal zombiaków. Za schronienie służy im stare gospodarstwo rolne, do którego wejścia możemy barykadować i w razie ich uszkodzenia także naprawiać.

Jeśli wytrwamy 20 minut to na końcu mapy spawnuje się oddział ciężko uzbrojonych komandosów i po ich pokonaniu runda zostaje uznana za wygraną. Autorzy wprowadzili masę nowych elementów graficznych, postaci, uzbrojenia oraz ponad dziesięć typów wrogów.

 1. Night Of The Living Dead – pobierz moda

Be The Weapon do Crysis 2

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #5

Ukazała się także nowa wersja Be The Weapon do Crysis 2. Celem projektu jest zwiększenie poziomu trudności. W przeciwieństwie do większości innych projektów tego typu nie odbywa się to jednak przez sztuczne osłabienie postaci. Wręcz przeciwnie, jest on potężniejsza niż w wersji podstawowej – funkcje nanokombinezonu działają dłużej, sprint wolniej męczy a zadawane obrażenia są wyraźnie większe. Jeszcze bardziej wzmocnieni zostali jednak wrogowie. Dodatkowo lekko podrasowano grafikę i dodano nową broń.

 1. Be The Weapon – pobierz moda

Continuum Velocity do Crysis 2

Do Crysis 2 przeznaczona jest także modyfikacja Continuum Velocity. Projekt przerabia tego FPS w bitewne wyścigi, podczas których pędzimy ciężko opancerzonymi wozwamy po wypełnionych światłami pięknych trasach. Wszystko to korzysta z zupełnie nowych elementów graficznych i mocno przerobionej fizyki jazdy.

 1. Continuum Velocity - pobierz

Operation Eisenfaust: Legacy do Wolfenstein 3D

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #6

W ostatnich miesiącach wyjątkowo aktywna jest społeczność tworząca mody do Wolfenstein 3D. Najnowszym tego przykładem jest kampania Operation Eisenfaust: Legacy, w której naszym zadaniem jest powstrzymanie nazistów dysponujących planami umożliwiającymi stworzenie superbroni mogącej przechylić szalę zwycięstwa na stronę Trzeciej Rzeszy. Nie będzie to łatwe, gdyż źli naukowcy rozpoczęli już hodowanie mutantów i ich hordy bronią dostępu do swoich stwórców.

Całość stanowi kontynuację wcześniejszego projektu zatytułowanego Operation Eisenfaust: Origins. Warto wspomnieć, że kod źródłowy Wolfenstein 3D wydano dawno temu w wersji open source. Dlatego oba mody nie wymagają posiadania tej gry.

 1. Operation Eisenfaust: Legacy – pobierz moda

Coffee Break Episode 1: Castle Hasselhoff do Wolfentein 3D

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #7

Inną nowością dla fanów Wolfenstein 3D jest mod Coffee Break Episode 1: Castle Hasselhoff. To długa na dziesięć poziomów nowa kampania dla pojedynczego gracza, której autorzy celowali w wierne odtworzenie stylu rozgrywki znanego z wersji podstawowej. Naszym zadaniem jest przedarcie się przed pełen nazistów zamek i zdobycie sekretnego planu wojennego opracowanego osobiście przez Aldofa Hitlera.

Poza świetnie dopracowanymi poziomami mod oferuje dziewięć typów uzbrojenia, sporo zagadek z ukrytymi pomieszczeniami oraz mocno komediowy scenariusz. Warto ostrzec, że ten projekt robi tak duży użytek z materiałów z gry Wolfenstein 3D, że niestety wymaga posiadania jej pełnej wersji.

 1. Coffee Break Episode 1: Castle Hasselhoff – pobierz moda

Killer App do Tron 2.0

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #8

Jeśli do tej pory nie zagraliście w wyśmienitego FPS-a Tron 2.0 to doskonałym pretekstem do naprawienia tego błędu powinien być mod Killer App. Projekt pełni rolę nieoficjalnej aktualizacji, podciągającej grę do współczesnych standardów. Dodano wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych, usunięto błędy, poprawiono grafikę oraz przywrócono w pełni funkcjonalny tryb multiplayer. Ponadto rozszerzono zawartość rozgrywek wieloosobowych o nowe mapy i pojazdy.

 1. Killer App – pobierz moda

Lepsze tekstury do Resident Evil 4 Ultimate HD Edition

Wydane w lutym tego roku Resident Evil 4 Ultimate HD Edition wreszcie dało nam dobrą pectową wersję tego klasyka. Dwóch fanów produkcji postanowiło jednak usprawnić grę jeszcze bardziej i już można pobrać pierwsze efekty ich pracy w postaci zestawu podmieniającego tekstury w wiosce, czyli pierwszej lokacji w kampanii. Mamy nadzieję, że autorzy będą kontynuowali rozwijanie swojego działa, gdyż różnica w porównaniu z wersją podstawową jest ogromna.

 1. Pobierz Resident Evil 4 HD Project

Gry strategiczne

Fallout: Tame The Wastes do Civilization IV: Beyond the Sword

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #9

Fanom klimatów postapokaliptycznych polecamy Fallout: Tame The Wastes. Projekt przenosi akcję gry Sid Meier’s Civilization IV: Beyond the Sword w rzeczywistość znaną z serii cRPG-ów Fallout. Obejmujemy dowództwo nad jedną z frakcji i walczymy o kontrolę nad zniszczonym przez wojnę atomową światem. Twórca przygotował masę nowych elementów graficznych, nacji, technologii, jednostek i wydarzeń, które w sumie sprawiają, że rozgrywka mocno odbiega od zabawy w podstawową wersję.

 1. Fallout: Tame The Wastes – pobierz moda

Greece at War 1940-1945 do Men of War: Assault Squad 2

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #10

Duże wrażenie zrobił na nas mod Greece at War 1940-1945 do Men of War: Assault Squad 2. Zgodnie z tytułem, projekt odtwarza przebieg II wojny światowej na terenie Grecji. Do wyboru są cztery kampanie, poczynając od wczesnej wojny w latach 1940-1941, poprzez walki greckiego ruchu oporu aż po wyzwolenie Grecji w 1944 roku.

W sumie dostępnych jest grubo ponad dwadzieścia obszernych misji, które można rozegrać samotnie lub w trybie kooperacji i wszystkie one oparte są na autentycznych historycznych potyczkach. Autorzy wprowadzili masę nowych jednostek, sprzętu oraz elementów graficznych.

 1. Greece at War 1940-1945 – pobierz moda

Gizmotron's Axis & Allies User-Mod

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #11

Gizmotron's User-Mod to modyfikacja do gry Axis & Allies, której celem jest generalne wzbogacenie i ulepszenie mechanizmów rozgrywki. W tym celu znacząco zwiększono maksymalną liczbę jednostek i budynków na mapie. Dodano także 35 specjalnych operacji oraz 60 generałów.

Wprowadzono także nowe typu terenu, wraz ze skutkami, jakie wywołują na działające na nich jednostki. Ponadto wszystkie nacje otrzymały snajperów i komandosów. Kompletnie przerobiono również kampanię dla pojedynczego gracza, dodając dziesiątki terytoriów do podbicia, nowe stolice i masę jednostek. Znacząco ulepszono także sztuczną inteligencję, która teraz stosuje najskuteczniejsze taktyki ludzkich graczy.

 1. Gizmotron's User-Mod – pobierz

Assault Mod do Praetorians

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #12

Z kolei Assault Mod to modyfikacja do gry Praetorians, która rozbudowuje tryb skirmish dodając znacznie trudniejszą sztuczną inteligencję (oznaczoną jako frakcja "Hard CPU"). Ponadto odblokowano liczne opcje oblężnicze, takie jak korzystanie z wież oraz pozwolono graczom dowolnie manipulować ustawieniami map.

 1. Assault Mod - pobierz

Fierce War do Rise of Nations: Thrones and Patriots

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #13

Aktualizacji doczekał się projekt Fierce War do gry Rise of Nations: Thrones and Patriots. Mod podmienia nację Koreańczyków na Wietnamczyków. Nie jest to jedynie prosta przeróbka tekstur. Zamiast tego całą frakcję opracowano od podstaw, dodając masę nowych jednostek, technologii, budynków oraz umiejętności specjalnych.

 1. Fierce War – pobierz moda

Historical Bosnia do Europa Universalis IV

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #14

Mocno niszowym, ale interesującym modem jest Historical Bosnia do gry Europa Universalis IV. Projekt naprawia nieścisłości historyczne, jakie pojawiły się w grze odnośnie rejonu Bałkanów, w tym zwłaszcza Bośni, której modyfikacja daje własną kulturę, unikalny kościół bogomilców oraz własne idee narodowe. Wszystkie te elementy wpływają na sąsiadujące narody, pozwalając na tworzenie sie nowych religii oraz ideologii. Ponadto twórca wprowadził potężną bazę nowych imion, zgodnych z tymi, które autentycznie były wykorzystywane w Bośni w tamtych czasach.

 1. Historical Bosnia – pobierz moda

Gry RPG

Lepszy tryb taktyczny w Dragon Age: Inkwizycja

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #15

Dragon Age: Inkwizycja okazało się wyśmienitym RPG-iem, ale jednocześnie gra nie została odpowiednio dopasowana do specyfiki pecetów. Największym problemem jest słaby tryb taktyczny i jego właśnie postanowili naprawić fani. Rezultatem jest mod, który wprowadza zmiany do sposobu, w jaki funkcjonuje opcja przybliżania i oddalania widoku kamery, umożliwiając nie tylko wygodne oglądanie pola bitwy z lotu ptaka, ale także zbliżenia na poszczególne postaci.

Pobrać go można z tego miejsca, choć należy pamiętać, że do działania wymaga on również posiadania Cheat Engine’u. Oczywiście zdecydowanie niezalecane jest używanie rzeczonego narzędzia w trybie gry wieloosobowej, gdyż nie jest to poprawka wspierana przez twórców, więc jej stosowanie zapewne byłoby w jakiś sposób penalizowane.

 1. Tactical Mod - pobierz

L'Hiver do Gothic II: Noc Kruka

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #16

L'Hiver to jedna z największych modyfikacji do gry Gothic II - The Night of the Raven. Oryginał opracowano w języku rosyjskim, a wersję polską wyprodukowała grupa T'Team, która niedawno uraczyła nas nową aktualizacją.

Główną atrakcją moda jest zmodyfikowana oprawa graficzna, rozszerzone lokacje Khorinis i (w mniejszym stopniu) Górniczej Doliny. Projekt także znacząco wpływa na balans rozgrywki i zwiększa jej poziom trudności.

Lista zmian:

 1. Zmodyfikowano szatę graficzną (nowe tekstury, obiekty).
 2. Przemodelowano lokacje.
 3. Zmodyfikowane oświetlenie.
 4. Dodano nowe przedmioty (w tym pancerze i bronie)
 5. Dodano kilku nowych przeciwników.
 6. Potwory mają zwiększone statystyki oraz zasięg z którego reagują na gracza.
 7. Obniżono statystyki obrony wielu zbroii.
 8. Obniżono wartość przedmiotów, przy ich sprzedaży kupcom.
 9. Usunięto tabliczki dające stałe bonusy do statystyk.
 10. Dodano nową umiejętność - patroszenie zwierząt - od teraz wymagana do zbierania mięsa z zabitych potworów. Do wyuczenia u: Bospera (tylko po zostaniu jego czeladnikiem), Niclasa, Jacka Alligatora.
 11. Zmieniono efekty pożywienia (przykładowo: pieczone mięso przywraca teraz sporą wartość życia w procentach).
 12. Będąc czeladnikiem Harada, możemy nauczyć się wykuwania wielu nowych mieczy.
 13. Możemy ulepszać na kowadle niektóre zbroje (skórzana zbroja + nowe pancerze).
 14. Dodano nowy przedmiot: sztaba metalu (używana do ulepszania zbroii).
 15. Bennet uczy łowców smoków wykuwania nowych ostrzy w 5 rozdziale.
 16. Po wykonaniu zadania z krwawymi kielichami, jako nagrodę możemy wybrać nowy pancerz.
 17. Wprowadzono podział obrony i obrażeń na ostrza oraz obuchy.
 18. Styl chodzenia bezimiennego zmienia się zależnie od gildii.

Wszystko to w sumie znacząco zmienia rozgrywkę i zwiedzany świat, więc może być dobrym pretekstem do ponownego zagrania w tego klasyka.

 1. L'Hiver – pobierz moda

Mody do Legend of Grimrock

Lost Halls of the Drinn - Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - wiadomość - 2014-12-30
Lost Halls of the Drinn

Do sprzedaży trafiła już gra Legend of Grimrock 2, ale fani na razie ani myślą porzucać części pierwszej. Wśród nowych modów do tej gry warto polecić:

 1. Cursed Legion - mini-kampania, która oferuje wielopoziomowe lochy do eksplorowania zapełnione gęsto skarbami, potworami i pułapkami. Według legendy niegdyś podziemia te wykorzystywał legion żołnierzy jako własną siedzibę, ale potem wszyscy oni znikli bez śladu.
 2. Lost Halls of the Drinn - obszerna przygoda z dopracowanymi czteropoziomowym lochami. Poza nowymi mapami i przygodami, twórca wprowadził także magiczne różdżki, które pozwalają rzucać zaklęcia bez kreślenia run oraz system szybkiej podróży pomiędzy stacjonarnymi kryształami leczniczymi. Ponadto przerobiono zbalansowanie uzbrojenia oraz wprowadzono realistyczne ciężary ekwipunku, przez co musimy staranniej wybierać, co ze sobą nosimy w plecaku.

Mody do Mount & Blade: Warband

Silverstag - Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - wiadomość - 2014-12-30
Silverstag

Silverstag to modyfikacja, której celem jest gruntowne ulepszenie mechanizmów rozgrywki, przy jednoczesnym zachowaniu wierności podstawowym zasadom ustalonym przez oryginalnych deweloperów.

Wprowadzono m.in. system turniejów rycerskich, doradców pomagających zarządzać państwem i drużyną oraz mechanizm automatycznego obrabowywania ciał poległych. Postacie wyposażone zostały w zdolności specjalne, a sztuczna inteligencja gruntownie ulepszona. Pojawiła się także opcja korzystała z formacji podczas bitew, a świat wzbogacił się o spory zestaw nowych przygód.

 1. Silverstag – pobbierz moda
Freelancer - Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - wiadomość - 2014-12-30
Freelancer

Z kolei Freelancer pozwala zaznać życia najemnika walczącego w wojnie pomiędzy Lordami Calradii. Nie dowodzimy tutaj oddziałami i zamiast tego sami musimy słuchać rozkazów. Z bitwy na bitwę gromadzimy doświadczenie, co pozwala zdobywać coraz lepszy ekwipunek. Musimy zapracować na szacunek towarzyszy broni, ale istnieje tez opcja zdezerterowania lub uzyskania czasowego zwolnienia ze służby na załatwienie spraw osobistych.

 1. Freelancer – pobierz moda

Pozostałe gry

Przygody do Amnesia: The Dark Descent

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #20Scopia

Z nowych modów do Amnesia: The Dark Descent polecamy:

 1. Scopia – to krótka opowieść grozy, w której wcielamy się w mężczyznę imieniem Edward. Wyrusza on na wyprawę w celu znalezienie lekarstwa na chorobę, która powoli pozbawia go wzroku.
 2. Acceptance – przygoda opowiadająca historię Christophera Grovesa – młodego mężczyzny zamieszkującego w miasteczku Gloucestershire. Jego wielkimi pasjami są medycyna i poszukiwanie sposobów na uzyskanie nieśmiertelności. Bohater zbyt wiele już utracił i nie zamierza pozwolić, aby zmarli jacykolwiek kolejni jego bliscy. Dlatego postanawia powstrzymać samą Śmierć.

Head to Portal 2

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #21

Posiadacze gry Portal 2 powinni konieczne wypróbować moda Head. To surrealistyczna przygoda zainspirowana konsolową grą Unfinished Swan. Eksplorujemy w niej świat składający się wyłącznie z bieli. Z tego powodu niewidoczne są wszystkie kształty i musimy wykorzystywać czarną farbę, którą oblewamy otoczenie i tym samym odkrywamy jak naprawdę wygląda każda lokacja. Korzystając z tej metody musimy odnaleźć wyjście z mapy.

 1. Head – pobierz moda

Wieści ze świata modów

WarCraft: Armies Of Azeroth

Opublikowano nowy zwiastun projektu WarCraft: Armies Of Azeroth. Mod ma odtworzyć grę Warcraft III na znacznie lepszym silniku StarCrafta II. Twórcy planują zachować wszystko to, co stanowiło o świetności pierwowzoru, w tym balans rozgrywki oraz styl graficzny, następnie technicznie go odświeżyć i udoskonalić, a także wzbogacić o nową zawartość (jednostki, bohaterowie, budynki itp.).

Niestety, na razie nie podano żadnej, nawet orientacyjnej daty premiery.

Enderal: The Shreds of Order

Duże wrażenie robi także zwiastun projektu Enderal: The Shreds of Order do The Elder Scrolls V: Skyrim. Mod jest szalenie ambitny i zaoferuje nowy świat oraz kampanię na ponad 150 godzin zabawy. Zazwyczaj taka skala modyfikacji wzbudziłaby wątpliwości, czy autorzy dadzą radę zrealizować swoje plany, ale w tym wypadku mamy do nich zaufanie. Zespół opracował bowiem wcześniej olbrzymie Nehrim: At Fate's Edge do The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Stare ale jare

Level With Me do Portal 2

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #22

Level With Me to fascynujący projekt do gry Portal 2, który narodził się dzięki serii wywiadów, przeprowadzonych z utalentowanymi projektantami poziomów. Wśród nich byli ludzie, którzy pracowali przy takich projektach jak m.in. Mirror’s Edge, Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, Atom Zombie Smasher czy The Stanley Parable. Odpytywał ich Robert Yang, czyli autor dwuczęściowej modyfikacji Radiator. Po zakończeniu każdego wywiadu wspólnie ze swoim rozmówcą opracowywał nowy poziom do Portala 2. Potem wszystkie te mapy zostały połączone w jedną dużą modyfikację i wypuszczone ku naszej uciesze. Ten projekt to jeden wielki eksperyment, nie tylko odnośnie sposobu projektowania wirtualnych światów i zagadek, ale również metod opowiadania historii z pierwszoosobowej perspektywy.

 1. Level With Me – pobierz moda

Planet Nexion

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #23

Miłośnikom klimatów retro polecamy Planet Nexion, czyli modyfikację do gry Wolfenstein 3D. To totalna konwersja utrzymana w klimacie psychodelicznego science-fiction. Akcja wrzuca nas na powierzchnię obcej planety i zmusza do walki o przetrwanie wśród kosmitów, którzy opanowali ludzką kolonię. Wszystko to ukazane jest w bardzo prostej oprawie graficznej, celowo stylizowanej na produkcje z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Tak jak większość modów do Wolfenstein 3D projekt Planet Nexion nie wymaga posiadania podstawowej gry.

 1. Planet Nexion - pobierz

Northern Darkness

Breaking Point, Get Wrecked, L'Hiveri inne najlepsze modyfikacje (30.12.2014) - ilustracja #24

Innym klasykiem korzystającym z open-source’owej wersji silnika Wolfenstein 3D jest Northern Darkness. To komediowa kampania, w której wcielamy się w lidera kapeli heavy-metalowej. Podpisany niedawno niezwykle intratny kontrakt z wytwórnią płytową okazuje się pułapką zastawioną na nasz zespół przez nienawidzących metalu radykalnych chrześcijan. Zostajemy napadnięci przez hordy fanatyków, którzy nie spoczną póki nie wyślą nas w zaświaty.

 1. Northern Darkness – pobierz

Pięć poprzednich przeglądów

 1. DoomZ, SourceForts, Absolute Pressure, Wheels Of Lull i inne najlepsze modyfikacje (2.12.2014)
 2. Raven Shield 2.0, SPQR, MekTek Mechwarrior 4: Mercenaries i inne najlepsze modyfikacje (13/10/2014)
 3. Thief 3 Gold, Europa Barbarorum 2, Westeros: Age of Petty Kings i inne najlepsze modyfikacje sierpnia 2014
 4. System Shock Infinity, The Keep on the Borderlands, Rome Universalis i inne najlepsze modyfikacje lipca 2014
 5. Reactive Drop, Warsword Conquest, The Long War, The Italian Wars i inne, czyli najlepsze modyfikacje (czerwiec 2014)