Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 12:33

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC

Szef Gearbox już na początku tego miesiąca potwierdził, że studio pracuje nad nowymi dodatkami DLC do zeszłorocznego Borderlands. Jeden z fanów dokopał się do informacji dających całkiem niezłe wyobrażenie o tym, jak nadchodzące materiały mogą wyglądać.

Szef Gearbox już na początku tego miesiąca potwierdził, że studio pracuje nad nowymi dodatkami DLC do zeszłorocznego Borderlands. Jeden z fanów dokopał się do informacji dających całkiem niezłe wyobrażenie o tym, jak nadchodzące materiały mogą wyglądać.

 

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC - ilustracja #1

 

Kilka dni temu pecetowa wersja Borderlands na Steam dostała nową aktualizację, która dodała m.in. system Osiągnięć. Miłośnik gry rozebrał nowe pliki na czynniki pierwsze i doszukał się w nich fragmentów, które mogą dotyczyć przyszłych DLC do tej gry. Swoje znaleziska opublikował oczywiście na oficjalnym forum.

Według tych informacji, fabuła kolejnego dodatku kręcić by się miała wokół jednego z robotów z linii Claptrap. Ten rodzaj maszyny zaprojektowany został by ułatwiać życie poszukiwaczom przygód. Problem w tym, że coś poszło nie tak i jeden konkretny model zamiast posłusznie wykonywać rozkazy postanowił wywołać krwawą rewolucję. By osiągnąć ten cel rozpoczął budowę własnej armii, w skład której wchodzą m.in. inne Claptrapy oraz ożywione trupy. Oczywiście to na nas spadnie obowiązek pokrzyżowania planów psychopatycznego robota. Duża część misji rozgrywać by się miała wewnątrz fabryki śmiercionośnych maszyn, a poszczególne zadania obejmowałyby m.in. znajdowanie figurek biurkowych, naprawianie maszyn popcornem, a nawet usuwanie śmieci. Oczywiście nie zabrakłoby też potyczek z morderczymi robotami.

 

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC - ilustracja #2

 

Redaktorzy serwisu IGN poprosili o komentarz szefa Gearbox. W odpowiedzi Randy Pitchford stwierdził, że część z wyłowionych przez fana informacji jest prawdziwa, ale przedzieranie się przez nie przypomina czytanie wczesnej wersji scenariusza filmu, którego produkcja nawet nie została jeszcze ogłoszona i nie wszystko musi się potem znaleźć w samej grze. Jednocześnie Pitchford zapowiedział, że w ramach rewanżu studio rozważy poukrywanie podobnych informacji w przyszłych DLC, tak żeby uparci fani mieli nad czym ślęczeć.

Przypomnijmy na koniec, że Borderlands to bardzo udana mieszanka FPS i RPG, która zadebiutowała na rynku jesienią zeszłego roku. Gra cieszyła się sympatią zarówno prasy branżowej (w naszym serwisie otrzymała ocenę 84%), jak i graczy, o czym najlepiej świadczą ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy. Jak dotąd ukazały się trzy duże rozszerzenia DLC do tego tytułu - The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot oraz The Secret Armory of General Knoxx.