Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2010, 12:33

autor: Adrian Werner

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC

Szef Gearbox już na początku tego miesiąca potwierdził, że studio pracuje nad nowymi dodatkami DLC do zeszłorocznego Borderlands. Jeden z fanów dokopał się do informacji dających całkiem niezłe wyobrażenie o tym, jak nadchodzące materiały mogą wyglądać.

Szef Gearbox już na początku tego miesiąca potwierdził, że studio pracuje nad nowymi dodatkami DLC do zeszłorocznego Borderlands. Jeden z fanów dokopał się do informacji dających całkiem niezłe wyobrażenie o tym, jak nadchodzące materiały mogą wyglądać.

 

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC - ilustracja #1

 

Kilka dni temu pecetowa wersja Borderlands na Steam dostała nową aktualizację, która dodała m.in. system Osiągnięć. Miłośnik gry rozebrał nowe pliki na czynniki pierwsze i doszukał się w nich fragmentów, które mogą dotyczyć przyszłych DLC do tej gry. Swoje znaleziska opublikował oczywiście na oficjalnym forum.

Według tych informacji, fabuła kolejnego dodatku kręcić by się miała wokół jednego z robotów z linii Claptrap. Ten rodzaj maszyny zaprojektowany został by ułatwiać życie poszukiwaczom przygód. Problem w tym, że coś poszło nie tak i jeden konkretny model zamiast posłusznie wykonywać rozkazy postanowił wywołać krwawą rewolucję. By osiągnąć ten cel rozpoczął budowę własnej armii, w skład której wchodzą m.in. inne Claptrapy oraz ożywione trupy. Oczywiście to na nas spadnie obowiązek pokrzyżowania planów psychopatycznego robota. Duża część misji rozgrywać by się miała wewnątrz fabryki śmiercionośnych maszyn, a poszczególne zadania obejmowałyby m.in. znajdowanie figurek biurkowych, naprawianie maszyn popcornem, a nawet usuwanie śmieci. Oczywiście nie zabrakłoby też potyczek z morderczymi robotami.

 

Borderlands - spekulacje na temat zawartości przyszłych DLC - ilustracja #2

 

Redaktorzy serwisu IGN poprosili o komentarz szefa Gearbox. W odpowiedzi Randy Pitchford stwierdził, że część z wyłowionych przez fana informacji jest prawdziwa, ale przedzieranie się przez nie przypomina czytanie wczesnej wersji scenariusza filmu, którego produkcja nawet nie została jeszcze ogłoszona i nie wszystko musi się potem znaleźć w samej grze. Jednocześnie Pitchford zapowiedział, że w ramach rewanżu studio rozważy poukrywanie podobnych informacji w przyszłych DLC, tak żeby uparci fani mieli nad czym ślęczeć.

Przypomnijmy na koniec, że Borderlands to bardzo udana mieszanka FPS i RPG, która zadebiutowała na rynku jesienią zeszłego roku. Gra cieszyła się sympatią zarówno prasy branżowej (w naszym serwisie otrzymała ocenę 84%), jak i graczy, o czym najlepiej świadczą ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy. Jak dotąd ukazały się trzy duże rozszerzenia DLC do tego tytułu - The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot oraz The Secret Armory of General Knoxx.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.