Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2020, 10:31

autor: Aquma

Bloodborne na PC: pojawiły się kolejne poszlaki

Kolejne źródła zasugerowały na Twitterze, że trwają prace nad pecetowym wydaniem Bloodborne. Produkcja miałaby być portem remastera przygotowywanego z myślą o PS5.

Bloodborne na PC: pojawiły się kolejne poszlaki - ilustracja #1
Powraca temat Bloodborne na PC.

W SKRÓCIE:

  1. Kolejne źródła sugerują, że powstaje pecetowa wersja Bloodborne;
  2. Gra ma być portem remastera zmierzającego na PS5, a nie istniejącej wersji na PS4.

Kilka tygodni temu pisałem o możliwym porcie Bloodborne na PC – plotki na temat komputerowej wersji hitu FromSoftware pojawiły się wtedy na forum ResetEra. Dziś mamy kolejne źródło, które sugeruje coś bardzo podobnego. Informacje pojawiły się na Twitterze, we wpisach streamerki znanej jako Sloth Mom (Casey Explosion).

Zgodnie z informacjami wspomnianej internautki, pecetowe wydanie Bloodborne nie będzie portem istniejącej wersji na PS4, a remastera, który ma trafić na PS5. Gra podobno miała zostać zapowiedziana w czasie eventu, który był planowany na wczorajszy wieczór (został przesunięty w czasie w związku z zamieszkami w USA).

Doniesienia pojawiły się także w tweecie znanego na Zachodzie insidera Wario64 (w ostatnim czasie zdradził m.in. istnienie dodatku Shadowkeep do Destiny 2), który zasugerował, że pecetowcy mogą zagrać w Bloodborne już teraz, korzystając z platformy streamingowej PS Now (nie jest u nas dostępna) albo też… zaczekać jeszcze trochę.

Informacje te nadal są wyłącznie niepotwierdzonymi plotkami, niemniej wygląda na to, że faktycznie coś może być na rzeczy. Żadne ze źródeł nie podało daty premiery.

  1. Bloodborne – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Bloodborne - From Software dobre gry ma we krwi