Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2020, 08:58

Bloodborne na PC powstaje w Polsce (plotka)

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że nad remasterem Bloodborne na PC i PS5 pracują dwa studia, a jednym z nich jest polskie QLOC.

Bloodborne na PC powstaje w Polsce (plotka) - ilustracja #1
Plotki o konwersji Bloodborne na PC pojawiają się ostatnio tak często, że zdziwilibyśmy się, gdyby okazały się one nieprawdziwe.

Ostatnie tygodnie wypełnione były wiarygodnymi plotkami, wedle których na PC i PlayStation 5 zmierza ulepszona wersja Bloodborne, czyli wyśmienitego RPG-a akcji z PS4, opracowanego przez znane z serii Dark Souls studio FromSoftware. Najnowsze doniesienia sugerują, że nad projektem pracują Polacy.

Ich źródłem jest mało znany kanał PC Gaming Inquisition na YouTube, ale udostępnione przez niego informacje podają dalej sprawdzone osoby, a do tego te konkrety brzmią bardzo prawdopodobnie. Według tych doniesień nad przeniesieniem Bloodborne na PC i PS5 pracują dwa studia – amerykańskie Bluepoint Games oraz polskie QLOC. Pierwszy z tych zespołów znany jest z tworzenia ulepszonych wersji klasycznych produkcji firmy Sony (odpowiadał m.in. za remake Shadow of the Colossus), natomiast rodzima firma specjalizuje się w konwertowaniu na PC projektów konsolowych, takich jak Yakuza Kiwami 2.

Jeśli te doniesienia są prawdziwe, to najpewniej Bluepoint Games odpowiedzialne jest za przeniesienie Bloodborne na PlayStation 5 i ulepszenie tej gry, a zadaniem QLOC jest skonwertowanie owoców tych prac na PC. Projekt miałby zaoferować rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę. Ponadto wydanie pecetowe ma ukazać się na Steamie.

Przypomnijmy, że Bloodborne zadebiutowało w marcu 2015 roku i do dzisiaj dostępne jest wyłącznie na PlayStation 4. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 92% według serwisu Metacritic. Bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.5/10. W listopadzie 2015 roku ukazał się dodatek Bloodborne: The Old Hunters, czyli pierwszy i jedyny dodatek do tej gry.

  1. Recenzja gry Bloodborne - From Software dobre gry ma we krwi
  2. Bloodborne - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry