Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 09:52

autor: Góral

Bloodborne grywalne na gamescom. Gra ukaże się na początku 2015 roku

Jun Yoshino, producent gry RPG akcji Bloodborne, wyjawił, że studio From Software zamierza wydać swój nowy projekt na początku 2015 roku. Przy okazji ujawniono, że niecierpliwi fani będą mogli zagrać w produkcję podczas targów gamescom, odbywających się w dniach 13 – 17 sierpnia.

W nową grę studia From Software Bloodborne będzie można zagrać podczas tegorocznych targów gamescom (13 – 17 sierpnia) – zdradził redaktorowi serwisu Digital Spy producent Jun Yoshino. Jednocześnie ujawniono, że deweloper robi, co może, by projekt zadebiutował na rynku na początku 2015 roku. Potwierdziły się więc wcześniejsze doniesienia, głoszące premierę między styczniem, a marcem. Fani gier RPG wychodzących spod dłuta From Software nie będą musieli więc czekać na ich kolejny tytuł zbyt długo. W międzyczasie zawsze można wrócić do stosunkowo świeżego Dark Souls II, które w najbliższym czasie otrzyma kilka rozszerzeń, zapewniając tym samym dodatkowe godziny zabawy. Pamiętajcie jednak, że Bloodborne, w przeciwieństwie do dwóch części serii Souls, ukaże się wyłącznie na jednej platformie sprzętowej – konsoli PlayStation 4.

Bloodborne ukaże się tylko na konsoli PlayStation 4. - Bloodborne grywalne na gamescom. Gra ukaże się na początku 2015 roku - wiadomość - 2014-07-09
Bloodborne ukaże się tylko na konsoli PlayStation 4.
Bloodborne w skrócie:
  • Gatunek: gra RPG akcji
  • Deweloper: From Software
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: początek 2015 roku

Pierwsze informacje o Bloodborne pojawiły się w maju bieżącego roku, kiedy to do sieci wyciekły screeny prezentujące grę o nazwie roboczej Project Beast. W tym samym miesiącu otrzymaliśmy także nagranie z fragmentami rozgrywki, by w czasie targów E3 w czerwcu doczekać się oficjalnej zapowiedzi produkcji.

Tytuł, przy którym pracuje Hidetaki Miyazaki, twórca kultowego już Demon's Souls, będzie grą RPG z akcja rozgrywającą się w mrocznym świecie fantasy. Mieszkańcy miasteczka Yharnam, zamieniają się w przerażające bestie w wyniku tajemniczej zarazy. Naszym zadaniem ma być odkrycie, co tak naprawdę się dzieje i kto za tym wszystkim stoi. Bloodborne opierać ma się na podobnej mechanice, co seria Souls, w związku z czym zostało już ochrzczone mianem duchowego następcy tej marki.