Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 08:30

autor: Kono

Blizzard (po raz kolejny) o Diablo III na konsolach

Josh Mosqueira - główny projektant gry Diablo III w rozmowie z dziennikarzami wyjawił, że firma Blizzard poważnie podchodzi do konsolowej wersji jednej z najsłynniejszych przedstawicielek gatunku hack'n'slash. Aktualnie firma z Irvine kompletuje zespół zdolny do przeniesienia pecetowego tytułuna Xboksa i PlayStation 3.

Kolejne informacje o Diablo III docierają do nas z targów gamescom. Wczoraj informowaliśmy Was o nowym poziomie trudności, a dzisiaj przedstawiciele firmy Blizzard po raz kolejny potwierdzili, że Diablo III zmierza nie tylko na PC.

Tym razem o konsolowym porcie trzeciej części cyklu Diablo mówił główny projektant gry – Josh Mosqueira. Stwierdził, że Blizzard bardzo poważnie podchodzi do tego projektu i obecnie poszukuje osób do zespołu mającego zająć się portem.

Blizzard (po raz kolejny) o Diablo III na konsolach - ilustracja #1

Szukamy programistów, projektantów i artystów, którzy uważają, że pracą ich marzeń byłoby przeniesienie Diablo III na konsole” – powiedział Mosqueira.

Jest to już kolejne mrugnięcie okiem Blizzarda w stronę graczy konsolowych. Pierwszy raz o pomyśle przeniesienia Diablo III na Xboksa 360 i PlayStation 3 dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Następne doniesienia pojawiły się w lutym roku bieżącego. Być może podczas zbliżającego się Blizzconu firma z Irvine da graczom jasno do zrozumienia, że konsolowa wersja Diablo pojawi się na 100%.

Przypominamy, że aktualnie Blizzard wciąż pracuje nad pecetowym Diablo III. Gra nie doczekała się jeszcze ogłoszenia oficjalnej daty premiery, ale nie jest wykluczone, że pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Beta tego tytułu powinna pojawić się wkrótce, bo została zapowiedziana na trzeci kwartał bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III