Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 08:30

autor: Mateusz Kądziołka

Blizzard (po raz kolejny) o Diablo III na konsolach

Josh Mosqueira - główny projektant gry Diablo III w rozmowie z dziennikarzami wyjawił, że firma Blizzard poważnie podchodzi do konsolowej wersji jednej z najsłynniejszych przedstawicielek gatunku hack'n'slash. Aktualnie firma z Irvine kompletuje zespół zdolny do przeniesienia pecetowego tytułuna Xboksa i PlayStation 3.

Kolejne informacje o Diablo III docierają do nas z targów gamescom. Wczoraj informowaliśmy Was o nowym poziomie trudności, a dzisiaj przedstawiciele firmy Blizzard po raz kolejny potwierdzili, że Diablo III zmierza nie tylko na PC.

Tym razem o konsolowym porcie trzeciej części cyklu Diablo mówił główny projektant gry – Josh Mosqueira. Stwierdził, że Blizzard bardzo poważnie podchodzi do tego projektu i obecnie poszukuje osób do zespołu mającego zająć się portem.

Blizzard (po raz kolejny) o Diablo III na konsolach - ilustracja #1

Szukamy programistów, projektantów i artystów, którzy uważają, że pracą ich marzeń byłoby przeniesienie Diablo III na konsole” – powiedział Mosqueira.

Jest to już kolejne mrugnięcie okiem Blizzarda w stronę graczy konsolowych. Pierwszy raz o pomyśle przeniesienia Diablo III na Xboksa 360 i PlayStation 3 dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Następne doniesienia pojawiły się w lutym roku bieżącego. Być może podczas zbliżającego się Blizzconu firma z Irvine da graczom jasno do zrozumienia, że konsolowa wersja Diablo pojawi się na 100%.

Przypominamy, że aktualnie Blizzard wciąż pracuje nad pecetowym Diablo III. Gra nie doczekała się jeszcze ogłoszenia oficjalnej daty premiery, ale nie jest wykluczone, że pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Beta tego tytułu powinna pojawić się wkrótce, bo została zapowiedziana na trzeci kwartał bieżącego roku.