Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 kwietnia 2013, 11:56

autor: Hed

Blizzard kupił platformę esportową IGN Pro League od IGN

IGN Pro League jest własnością firmy Blizzard Entertainment. Studio znane ze StarCrafta przejęło tę markę esportową od koncernu IGN, wraz z jej kluczowymi autorami (w tym Kevinem Knockiem). Ekipa ma pomóc w rozwoju własnych przedsięwzięć esportowych Blizzarda.

Blizzard przejął markę esportową IGN Pro League wraz z jej kluczowymi ludźmi. - Blizzard kupił platformę esportową IGN Pro League od IGN - wiadomość - 2013-04-09
Blizzard przejął markę esportową IGN Pro League wraz z jej kluczowymi ludźmi.

Blizzard Entertainment kupił IGN Pro League (IPL), komórkę esportową firmy IGN, która ostatnio przeszła sporą restrukturyzację, co skończyło się zamknięciem stron 1UP i Gamespy. W następstwie tej transakcji studio utworzy nowy zespół w San Francisco, złożony z części byłych pracowników IPL. Pozostali członkowi IPL dołączą do esportowego oddziału dewelopera. GameSpot donosi, że mówimy o 23 osobach, w tym chyba najbardziej rozpoznawalnych Kevinie Knocke’u i Davidzie Tingu.

Nowa ekipa z San Francisco ma zająć się dostarczaniem „wysokiej klasy zawartości internetowej i mobilnej” wspierającej gry Blizzarda. „Nowy zespół pomoże nam rozwijać ofertę medialną zwiększającą frajdę i zaangażowanie płynące z naszych gier online” – napisał w oficjalnym ogłoszeniu Itzik Ben-Bassat, wiceprezes studia. Z kolei przedstawiciel IGN przekonuje, że to naturalna ewolucja esportu. Serwis będzie wspierał przedsięwzięcia Blizzarda na równi z innymi wydarzeniami tego typu.

Blizzard kupił platformę esportową IGN Pro League od IGN - ilustracja #2Przedsięwzięcie IGN Pro League wystartowało w 2011 roku z inicjatywy serwisu IGN. W założeniach była to profesjonalna platforma esportowa, w ramach której organizowano regularne turnieje w grach StarCraft II, ShootMania: Storm oraz League of Legends. Jedną z twarzy przedsięwzięcia był Kevin Knocke, komentator rozgrywek ze StarCrafta II. Ostatnim wydarzeniem, jakie zrealizowano w ramach IPL był start gry ShootMania: Storm – impreza odbyła się w miniony weekend.

Powyższa wiadomość pojawiła się na miesiąc po tym jak Kevin Knocke poinformował fanów esportu o anulowaniu szóstej edycji rozgrywek IPL, jakie miały odbyć się pod koniec marca w Las Vegas. Knocke pisał wtedy, że IPL nie ma wystarczających środków, aby rywalizować z innymi turniejami, więc IGN szuka nowego domu dla swojej platformy. Teraz wiemy już, że jej twórcy będą realizowali projekty dla Blizzarda. Nie wiadomo jeszcze, czym dokładnie zajmie się doświadczona ekipa.

Raczej pewne jest to, że pod skrzydłami nowego właściciela ekipa IPL będzie zajmować się tylko i wyłącznie produkcjami firmy Blizzard, która przecież ma silne esportowe tradycje, ze StarCraftem II na czele. W ubiegłym miesiącu producent rozmawiał na ten temat z serwisem GameSpot i chociaż wtedy wykluczał opcję kupienia całego IPL, dopuszczał możliwość przejęcia części jej pracowników i zasobów, w celu wsparcia własnych inicjatyw, a nie kontynuowania tradycji IPL.

Wcześniejsze edycje IPL obejmowały takie gry, jak StarCraft II, ShootMania: Storm, czy League of Legends. W pierwszej z nich specjalizuje się wspomniany Kevin Knocke, który obecnie pełni funkcję „menadżera transmisji online” w Blizzardzie (jak czytamy na jego koncie Twitter). Warto wspomnieć, że Blizzard ma w zanadrzu autorską wersję „doty”, zatytułowaną Blizzard All-Stars. Jest prawdopodobne, że nowy zespół pomoże w zbudowaniu jej sceny i zaplecza turniejowego.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard
  2. Oficjalna strona IPL