Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2013, 11:38

autor: moir

Mortal Kombat zmierza na PC

Niedawne plotki dotyczące pecetowego portu najnowszej odsłony Mortal Kombat zostały potwierdzone. Przeprowadzona ostatnio aktualizacja folderu gry w bazie danych platformy Steam jednoznacznie wskazuje na to, że tytuł w wersji przeznaczonej na komputery stacjonarne niebawem trafi na półki sklepowe.

Plotki zapoczątkowane przez sklep Amazon zostały w końcu potwierdzone. - Mortal Kombat zmierza na PC - wiadomość - 2013-04-09
Plotki zapoczątkowane przez sklep Amazon zostały w końcu potwierdzone.

Niedawno pojawiły się pierwsze informacje na temat ewentualnego portu gry Mortal Kombat na komputery stacjonarne. Brytyjski sklep Amazon, odpowiedzialny za przedwczesny przeciek, błyskawicznie naprawił swój błąd i tytuł zniknął z jego oferty. Ostatecznie nadejście pecetowej wersji produktu potwierdziły aktualizacje przeprowadzone przez jego wydawcę, firmę Warner Bros. Interactive Entertainment, w bazie danych platformy Steam.

Choć przedstawiciele studia NetherRealm, twórcy najnowszej odsłony Mortal Kombat, nabrali wody w usta i nie skomentowali zaistniałej sytuacji, to sprawa wydaje się już przesądzona. W ostatni piątek (5 kwietnia) zaktualizowany został folder gry (m.in. lista osiągnięć wersji PC) znajdujący się w bazie danych platformy Steam, co możemy zaobserwować pod tym adresem. Jak wiadomo, rejestr tegoż serwisu dystrybucji cyfrowej jest niezwykle precyzyjny i nie zdarzają się w nim pomyłki. Ponadto jest to świetny sposób na podgrzanie atmosfery wobec nadchodzącej premiery, zanim jeszcze zostanie ona oficjalnie ogłoszona.

Pozostaje pytanie, czy gra rzeczywiście trafi do sprzedaży 14 czerwca, jak sugerował to sklep Amazon. Odpowiedź na nie powinna przyjść już w najbliższym czasie, kiedy wydawnictwo Warner Bros. zdecyduje się w końcu ostatecznie zapowiedzieć nadejście pecetowej edycji gry.

Gra Mortal Kombat ukazała się 19 kwietnia 2011 roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno wśród mediów (my oceniliśmy go na 9.0), jak i graczy (blisko 4 miliony sprzedanych kopii). Jego edycja na konsole PlayStation Vita zadebiutowała 1 maja 2012 roku, powtarzając sukces poprzedniczki (nasza ocena to 8.5).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mortal Kombat