Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2013, 11:37

autor: Łosiu

Twórcy Metro: Last Light przedstawiają podręcznik przetrwania

W sieci pojawił się niespełna czterominutowy filmik opowiadający o zasadach panujących w grze Metro: Last Light. Dzięki niemu dowiadujemy się jak żyć i na co zwracać uwagę w tym postnuklearnym świecie. W rolę narratora całej opowieści wcielił się jeden z Rangersów, weteran wśród mieszkańców moskiewskiego metra.

Studio 4A Games opublikowało kolejny film podsycający atmosferę przed premierą swojego najnowszego dzieła - gry Metro: Last Light. Tym razem jest to trwająca prawie cztery minuty produkcja, będąca czymś w stylu podręcznika przetrwania. Informacje w nim zawarte opowiadają o zasadach panujących w moskiewskim metrze, które przetrwało wojnę nuklearną.

Nowe Metro po raz kolejny zabierze nas w postapokaliptyczny świat moskiewskiego metra. - Twórcy Metro: Last Light przedstawiają podręcznik przetrwania - wiadomość - 2013-04-09
Nowe Metro po raz kolejny zabierze nas w postapokaliptyczny świat moskiewskiego metra.

W rolę narratora i naszego mentora wcielił się jeden z weteranów wśród ludzi zamieszkujących metro znajdujące się w stolicy Moskwy. Człowiek ten przeżył wywołaną przez ludzkość apokalipsę i dostosował się do nowej rzeczywistości oraz obowiązujących w niej reguł. Natomiast teraz stara się zdradzić nam, graczom, tajniki jego funkcjonowania. Mówi o tym jak dzisiaj wyglądają resztki niegdysiejszej chwały i jak podzielony został obecnie istniejący świat. Wspomina także o powstałych frakcjach rządzących w omawianym przez niego ostatnim bastionie ludzi. Przestrzega również przed niebezpieczeństwami, z którymi dane nam będzie zmierzyć się na co dzień. W tym o najgroźniejszym z nich – o człowieku.

Premiera gry Metro: Last Light zaplanowana została na 14 maja 2013 roku. W Polsce na półkach sklepowych pojawi się trzy dni później. Gra ta zostanie wydana na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Metro: Last Light to pierwszoosobowa gra akcji z elementami survival horroru stworzona przez studio 4A Games. Jest ona kontynuacją pierwszej części gry – Metro 2033. Fabułę oparto na motywach serii powieści rosyjskiego autora Dimitrija Głuchowskiego. Opowiada ona historię ludzi, którzy przeżyli wojnę nuklearną chroniąc się w moskiewskim metrze. Największym, istniejącym schronie przeciwatomowym na świecie.

Twórcy Metro: Last Light przedstawiają podręcznik przetrwania - ilustracja #2
Twórcy Metro: Last Light przedstawiają podręcznik przetrwania - ilustracja #3
Twórcy Metro: Last Light przedstawiają podręcznik przetrwania - ilustracja #4