Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2012, 19:55

autor: Ender

Blizzard poszukuje game designera dla projektu Blizzard All-Stars

Blizzard poszukuje doświadczonego designera, który pomoże firmie w pracy nad wysokiej jakości grą, która byłaby podobna do popularnego moda DotA. Informacje na ten temat pojawiły się na głównej stronie dewelopera i potwierdzają wcześniejsze doniesienia o jego nowej grze/samodzielnym dodatku dla StarCraft II – Blizzard All-Stars.

Blizzard poszukuje game designera dla projektu Blizzard All-Stars - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie Blizzarda, na której firma publikuje informacje o poszukiwanych pracownikach, pojawiło się nowe ogłoszenie związane z projektem Blizzard All-Stars. Firma chce zatrudnić głównego game designera, z co najmniej pięcioletnim stażem w branży, który pracował nad tytułami z najwyższej półki. Kluczowe wydaje się jednak to, że wyjątkowo mile widziane jest to, by kandydat posiadał doświadczenie w pracy nad grami z gatunku MOBA – deweloper podaje w tym miejscu przykład moda DotA, stworzonego z myślą o Warcrafcie III – a także orientował się świetnie w eSportowym światku. Pracodawca na plus zalicza także szeroką wiedzę na temat strategii Blizzarda oraz liczy na pasję w kierunku budowy sieciowych społeczności graczy.

Do obowiązków zatrudnionego należeć będzie ogólny nadzór nad projektem gry. Chodzi tutaj o przygotowanie zestawu zasad dla rozgrywki, czuwanie nad jej równowagą, projektowanie interfejsu oraz sprawowanie kontroli nad zespołem deweloperskim. Potwierdza to tym samym ostatnie informacje z listopada, w których Blizzard potwierdził w komunikacie dla inwestorów, że Blizzard All-Stars to nowa i budowana od podstaw wersja popularnej Doty oraz próba zaistnienia w segmencie gier MOBA.

All-Stars ma zostać oparte na rozszerzeniu StarCraft II: Heart of the Swarm, które ukaże się 12 marca przyszłego roku. Do tej pory nie wiadomo czy będziemy mieli do czynienia z dużym dodatkiem/modem czy pełnoprawną grą. Treść ogłoszenia sugeruje, że w grę może wchodzić ta druga opcja. Warto dodać, że poza designerem, Blizzard poszukuje także specjalistów IT zajmujących się infrastrukturą sieciową i przygotowaniem serwerów dla obu tytułów.

Pierwszy raz o Blizzard All-Stars usłyszeliśmy w maju, gdy producent Diablo zakończył spór sądowy z Valve, dotyczący marki DOTA. Wcześniej gra była znana pod tytułem Blizzard DOTA. Opublikowano nawet trailer produkcji, ale przekazano niewiele informacji na jej temat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm