Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 16:13

autor: Aver

[UAKTUALNIENIE] StarCraft II: Heart of the Swarm ukaże się 12 marca 2013 roku

Firma Blizzard ujawniła datę premiery i szczegóły edycji specjalnej StarCraft II: Heart of the Swarm. Druga odsłona trylogii StarCraft II ukaże się 12 marca 2013 roku. Tytuł można zamawiać w serwisie Battle.net.

Kerrigan powraca (źródło: oficjalna strona StarCraft II) - [UAKTUALNIENIE] StarCraft II: Heart of the Swarm ukaże się 12 marca 2013 roku - wiadomość - 2012-11-13
Kerrigan powraca (źródło: oficjalna strona StarCraft II)
StarCraft II: Heart of the Swarm
  • Data premiery: 12 marca 2013 roku;
  • Platformy: PC;
  • Producent: Blizzard Entertainment;
  • Wydawca PL: CDP.pl.

Firma Blizzard Entertainment ujawniła za pośrednictwem serwisu Battle.net datę premiery i zawartość edycji specjalnej StarCraft II: Heart of the Swarm. Rozszerzenie ukaże się 12 marca 2013 roku.

Po zalogowaniu się na Battle.net posiadacze StarCraft II: Wings of Liberty mogą już ulepszyć swoje konto StarCraft II do poziomu pierwszego dodatku. W przedsprzedaży dostępna jest standardowa wersja za 39,99 euro (ok. 160 zł) oraz cyfrowa edycja specjalna, zawierająca wirtualne bonusy: model ultralisków o nazwie „torrasque” i trzy portrety Roju dla StarCraft II, zwierzaka do gry World of Warcraft (przypominającego tępiciela) oraz skrzydła Królowej Ostrzy i zergowe symbole do Diablo III. Cena cyfrowej edycji specjalnej to 54,99 euro (ok. 220 zł). W przyszłości najprawdopodobniej poznamy również zawartość pudełkowej edycji kolekcjonerskiej.

Strona konta Battle.net z możliwością zakupu dodatku - [UAKTUALNIENIE] StarCraft II: Heart of the Swarm ukaże się 12 marca 2013 roku - wiadomość - 2012-11-13
Strona konta Battle.net z możliwością zakupu dodatku

Co ciekawe, osoby, które nie posiadały dotychczas własnej kopii StarCraft II: Wings of Liberty, mogą zakupić obie części trylogii w zestawie za 59,99 euro (ok. 250 zł). Warto zaznaczyć, że podane ceny odnoszą się do sklepu powiązanego z kontem Battle.net – cena pudełkowej wersji, jaka trafi na półki polskich sklepów, powinna być niższa.

StarCraft II: Heart of The Swarm skupia się na przygodach Sary Kerrigan i Roju zergów. W ramach przygotowań do premiery, niedawno w zachodnich sklepach internetowych pojawiła się powieść, będąca wprowadzeniem do opowiadanej w dodatku historii – StarCraft: Flashpoint. Ponadto na oficjalnej stronie StarCraft II zamieszczane są kolejne części sesji pytań i odpowiedzi ze scenarzystą dodatku, mające rozwiać wątpliwości związane z dotychczasową historią uniwersum.

Niemniej jednak, prawdopodobnie najważniejszym elementem popularnego RTS-a jest tryb dla wielu graczy, który znajduje się obecnie w fazie beta-testów. Zostanie w nim wprowadzonych wiele nowości – oprócz nowych jednostek zobaczymy m.in. zmiany w interfejsie gry.

Uaktualnienie

Na oficjalnej stronie StarCrafta II pojawiło się potwierdzenie daty premiery. Ponadto została ujawniona zawartość pudełkowej edycji kolekcjonerskiej. Oprócz elementów, które znajdą się w cyfrowej wersji deluxe, znajdą się w niej 144-stronicowy artbook, podkładka pod mysz „Szturm zergów”, dwupłytowy zestaw filmów o powstawaniu gry, a także płyta CD ze ścieżką dźwiękową. Innymi słowy, mamy do czynienia z typową zawartością „kolekcjonerek” Blizzarda.