Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2012, 16:33

autor: luckie

Wtopa na premierę Call of Duty: Black Ops II – pliki instalacyjne Mass Effect 2 na płycie z grą

Część nabywców pecetwej wersji Call of Duty: Black Ops II spotkało niemałe zaskoczenie, gdy na drugiej płycie z grą znaleźli pliki instalacyjne Mass Effect 2. Brzmi absurdalnie, ale to prawda. Jak dotąd firma Activision nie wypowiedziała się w tej sprawie.

Mniej więcej taką minę mogli mieć niektórzy przy instalacji Black Ops II - Wtopa na premierę Call of Duty: Black Ops II – pliki instalacyjne Mass Effect 2 na płycie z grą - wiadomość - 2012-11-13
Mniej więcej taką minę mogli mieć niektórzy przy instalacji Black Ops II

Wygląda na to, że dzisiejszy dzień przyniesie firmie Activision nie tylko miłe wspomnienia. Premiera Call of Duty: Black Ops II nie poszła tak gładko, jakby tego chciał wydawca – niektórzy gracze spotkali się z niecodziennym utudnieniem. W części egzemplarzy pudełkowego wydania pecetowej wersji Call of Duty: Black Ops II na drugiej płycie znalazły się… pliki instalacyjne Mass Effect 2. Wątki o problemie pojawiły się m.in. na forum Steama, Reddicie i oficjalnej stronie społeczności Call of Duty. Jeden z niezadowolonych nabywców nowego CoD-a umieścił na YouTubie nagranie ukazujące problem:

Nasuwa się pytanie: jak mogło dojść do takiej pomyłki? Raczej mało prawdopodobne, by zawinili ludzie ze studia Treyarch. Niewykluczone, że gry firm Electronic Arts i Activision wychodzą z tej samej tłoczni i to tam należy szukać przyczyny zamieszania, ale nie wiemy tego na pewno.

Jeśli Was też dotknął ten sam problem, możecie pobrać brakujące pliki ze Steama. Możliwe, że w ramach rekompensaty Activision zaoferuje poszkodowanym pewne atrakcje, choć niewątpliwie fani (a tym bardziej antyfani) serii długo nie zapomną takiej wtopy.