Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2012, 08:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Beyond Good & Evil 2 ciągle w produkcji, jednak prace idą wolno

Szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, w jednym z ostatnich wywiadów ujawnił informację, że gra Beyond Good & Evil 2 jest cały czas tworzona, jednak ze względu na nawał prac nad tytułami z serii Rayman, jej proces produkcji nie odbywa się w zbyt szybkim tempie.

Z obozu firmy Ubisoft docierają do nas kolejne wieści na temat Beyond Good & Evil 2. Szef francuskiego producenta i wydawcy gier komputerowych - Yves Guillemot - w jednym z ostatnich wywiadów po raz kolejny potwierdził, że wyczekiwana gra znajduje się w produkcji, ale prace nad nią idą bardzo wolno. Wszystkiemu winny jest Rayman.

Pey'j - jeden z głównych bohaterów gry Beyond Good & Evil.

W rozmowie z redaktorem serwisu Polygon, Guillemot powiedział, że gra Beyond Good & Evil 2 ciągle znajduje się w produkcji, jednak odpowiedzialny za nią twórca gier - Michel Ancel - jest zajęty tytułami spod marki Rayman.

”Ważne jest to, że Michel Ancel robi zbyt wiele rzeczy naraz. W zeszłym roku pracował przy Rayman Origins, a w tym przy Rayman Legends (…) Prawda jest taka, że prace nad Legends opóźniają proces powstawania Beyond Good & Evil 2.”

Krótko mówiąc, dalej nie wiemy nic o samej grze, ale dobrze, że projekt w dalszym ciągu krąży w kuluarach firmy. Co do winowajcy całego zamieszania - gry Rayman Legends, to niedawno dowiedzieliśmy się, że tytuł został przesunięty na przyszły rok, chociaż początkowo miał być jedną z pierwszych produkcji na nową konsolę firmy Nintendo – Wii U (premiera w Stanach 18 listopada, w Europie 30 listopada).

Beyond Good & Evil 2 ciągle w produkcji, jednak prace idą wolno - ilustracja #2

Beyond Good & Evil 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Część pierwsza ukazała się w 2003 roku na konsolach PlayStation 2, Xbox i GameCube, a także komputerach PC. Tytuł został dobrze przyjęty przez media i do tej pory cieszy się ciepłą opinią wśród graczy, ale nie przełożyło się to na wyniki sprzedaży. W 2011 roku ukazała się wersja HD w ramach usług Xbox Live i PlayStation Network.