Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2012, 14:55

autor: Aver

Firma Blizzard ujawniła szczegóły systemu klanów i grup w StarCraft II

Twórcy popularnej serii strategii czasu rzeczywistego podali do wiadomości, że wraz z wydaniem dodatku Heart of the Swarm gra StarCraft II wzbogaci się o system klanów i grup. Testy nowych funkcji rozpoczną się po wprowadzeniu nowej aktualizacji bety rozszerzenia.

Logo StarCraft II: Heart of the Swarm - 2012-10-31
Logo StarCraft II: Heart of the Swarm
Klany i grupy w StarCraft II
  • Klany dla maksymalnie 50 graczy;
  • Grupy będą bardziej „casualowe”;
  • System zostanie dodany do Wings of Liberty i Heart of the Swarm;
  • Blizzard przygotowuje więcej nowości.

Twórcy gry StarCraft II poinformowali na oficjalnej stronie społecznościowej, że wraz z wydaniem dodatku Heart of the Swarm popularna strategia czasu rzeczywistego zyska funkcję obsługi klanów i drużyn. Tym samym nadzieje i oczekiwania wielu graczy w końcu zostały wysłuchane.

Dzięki wparciu dla klanów, miłośnicy rywalizacji na polach bitewnych sektora Koprulu będą mogli łączyć się w zespoły do 50 członków i koordynować swoje działania dzięki różnym funkcjom, m.in. systemowi promocji na oficerów, publikowaniu wiadomości klanowych itp.

Screen z okienkiem klanu w Heart of the Swarm - 2012-10-31
Screen z okienkiem klanu w Heart of the Swarm

Z kolei osoby grające w StarCrafta II tylko od czasu do czasu z pewnością zainteresuje rozbudowany system grup, który pozwoli na komunikację ze znajomymi i przyjaciółmi w ramach dużych zespołów, złożonych na przykład z miłośników tych samych gier dowolnych, czy też osób poznanych na turniejach lub BarCraftach.

Firma Blizzard zapowiada wprowadzenie kolejnych nowych rozwiązań społecznościowych w nadchodzącym dodatku Heart of the Swarm. Wiadomo, że planowane jest m.in. dodanie wznawiania gier z powtórek, implementacja ich grupowego oglądania, stworzenie nierankingowego systemu dobierania graczy i umożliwienie gry z osobami z całego świata bez podziału na regiony. Być może jednak spece z Irvine w Kalifornii zaskoczą nas czymś więcej – tak jak miało to miejsce w przypadku piątkowej zapowiedzi systemu zdobywania poziomów, czy też trochę mniej rewolucyjnych zmian w interfejsie użytkownika.

Stopniowo wprowadzane nowości są na bieżąco testowane w ramach bety Heart of the Swarm, która rozpoczęła się na początku września. Data ich zakończenia oraz dzień premiery rozszerzenia o przygodach Sary Kerrigan pozostają nieznane.

BALANS, BALANS I JESZCZE RAZ BALANS

Firma Blizzard zapowiedziała wsparcie dla klanów w StarCraft II - ilustracja #3Oprócz wspomnianych zmian w funkcjach społecznościowych StarCraft II firma Blizzard na bieżąco pracuje nad zbalansowaniem rozgrywki wieloosobowej w nadchodzącym dodatku – jednym z najbardziej uciążliwych aspektów prac nad grą. Co tydzień na oficjalnym forum bety publikowane są opisy aktualizacji i komentarz Davida Kima (na zdjęciu), zajmującego się balansem StarCraft II. Bardzo często zmieniana jest koncepcja użycia wielu nowych jednostek (jak chociażby Wyroczni protosów), co może oznaczać, że na rozszerzenie jeszcze trochę poczekamy.