Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2011, 11:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Będzie pecetowe demo Dragon Age II [news zaktualizowany]

Ostatnio informowaliśmy Was o przeciekach, jakoby demo gry Dragon Age II miało zostać wczoraj udostępnione. Ostatecznie tak się nie stało, ale nie oznacza to wcale, że do wydania próbki w ogóle nie dojdzie.

Ostatnio informowaliśmy Was o przeciekach, jakoby demo gry Dragon Age II miało zostać wczoraj udostępnione. Ostatecznie tak się nie stało, ale nie oznacza to wcale, że do wydania próbki w ogóle nie dojdzie.

Tak przynajmniej donosi serwis Kotaku powołując się na korespondencję firmy BioWare wysłaną do pracowników sieci sklepów GameStop. Podobno w stosownym mailu pojawiła się informacja na temat daty publikacji pecetowej wersji demonstracyjnej omawianej produkcji.

Będzie pecetowe demo Dragon Age II [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Jeśli wierzyć tym doniesieniom, doczekalibyśmy się jej dokładnie 23 lutego. Co ciekawe, pracownicy GameStopu mieliby otrzymać do niej dostęp już 11 lutego, aby lepiej poznać realia produkcji i tym samym skuteczniej reklamować ją potencjalnym nabywcom. Jednocześnie niepewną kwestią pozostaje możliwość wydania próbnej zawartości także na konsolach, jako że wiadomość dotyczy tylko komputerów osobistych.

Ponieważ są to jedynie nieoficjalne doniesienia wspomnianego wyżej serwisu, póki co nie możemy ich uznawać za obowiązujące. Powinniśmy raczej poczekać na potwierdzenie ze strony dewelopera, który notabene stosunkowo rzadko wypuszcza dema swoich produkcji. Odejście od tej „tradycji” byłoby więc trochę zaskakujące.

Dragon Age II ukaże się 11 marca bieżącego roku w Europie na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Jest to kontynuacja jednego z najwyżej ocenianych przedstawicieli gatunku cRPG z 2009 roku. Tytuł w związku z zapowiadanymi zmianami w stosunku do pierwowzoru budzi pewne kontrowersje, możliwość sprawdzenia próbki byłaby zatem zbawienna dla wielu graczy. Grę można zamawiać między innymi w Sklepie GRY-OnLine, gdzie wersja pecetowa jest dostępna za 129,90 złotych, a konsolowe za 199,90 złotych.

UAKTUALNIENIE: Na oficjalnej stronie gry pojawiła się możliwość wcześniejszego pobrania pecetowego dema dla klientów sieci GameStop, którzy zamówili ją przedpremierowo. Z punktu widzenia polskiego gracza jest to tylko ciekawostka, ale tym samym dostaliśmy potwierdzenie, że posiadacze komputerów osobistych prędzej czy później doczekają się wersji demonstracyjnej Dragon Age II.