Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2015, 11:29

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Battlefield Hardline – na konsolach nowej generacji bez Full HD

Studio Visceral, odpowiedzialne za produkcję gry Battlefield Hardline, potwierdziło informację, że tytuł w wydaniu na konsole nowej generacji nie będzie obsługiwał rozdzielczości Full HD. Wersję na PlayStation 4 uruchomimy maksymalnie w rozdzielczości 900p, na Xbox One w rozdzielczości 720p. Obie edycje mają działać z prędkością 60 klatek na sekundę.

Battlefield Hardline w wersji na konsole nie będzie obsługiwał rozdzielczości Full HD. - Battlefield Hardline – na konsolach nowej generacji bez Full HD - wiadomość - 2015-03-09
Battlefield Hardline w wersji na konsole nie będzie obsługiwał rozdzielczości Full HD.

Na oficjalnym koncie studia Visceral w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że gra Battlefield Hardline w wersji na konsole nowej generacji nie będzie obsługiwała rozdzielczości Full HD. Tytuł w wydaniu na Xbox One uruchomimy maksymalnie w rozdzielczości 720p, nieco lepiej wypada PlayStation 4, która udźwignie 900p. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku gry Battlefield 4 – także tutaj konsole nowej generacji nie umożliwiały zabawy w pełnym HD. Takiego rozwoju wypadków można było się zatem spodziewać, szczególnie, że twórcy zapowiadali, że wymagania Battlefield Hardline będą podobne do tych z „czwórki”. Mimo to przedstawiciele firmy Sony obiecywali pierwotnie, że ich konsola udźwignie Battlefield Hardline w Full HD. Było to najpewniej zagranie marketingowe, gdyż – jak wynika z raportu sporządzonego przez spółkę Nielson, obsługa wyższych rozdzielczości jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o przedkładaniu przez kupujących konsoli PlayStation 4 nad Xbox One.

W zamian za to w przypadku obu edycji mamy otrzymać stałe 60 klatek na sekundę. Prawdopodobnie twórcy stanęli przed wyborem płynność lub rozdzielczość i zdecydowali się na tą pierwszą. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem – w przypadku gier FPS dużo istotniejsza jest dynamika rozgrywki niż jakość obrazu, a grając w pewnej odległości od telewizora braki graficzne nie powinny być aż tak odczuwalne (szczególnie w przypadku rozdzielczości 900p).

Oczywiście w najlepszej sytuacji są posiadacze komputerów osobistych. W ich wypadku jedynym ograniczeniem ustawień gry jest posiadany sprzęt, a odpowiednio mocna konfiguracja pozwoli na uruchomienie tytułu także w wariancie na kilka monitorów i osiągnięcie więcej niż 60 klatek na sekundę. Posiadacze pecetów będą mieli również dostęp do większej liczby ustawień graficznych. Warto przypomnieć, że producent gry to właśnie komputery osobiste uważa za najlepszą platformę do grania.

Battlefield Hardline zadebiutuje w Polsce 19 marca. Platformy docelowe to PC oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

Battlefield Hardline to kolejna odsłona flagowej serii pierwszoosobowych strzelanek wydawanych przez firmę Electronic Arts. W przeciwieństwie do poprzednich części, produkcja powstała nie w szwedzkim DICE, ale w studiu Visceral Games. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu gra poświęcona jest zmaganiom oddziałów policji ze zorganizowaną przestępczością.