Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2013, 13:12

autor: Sarge

Battlefield 4 w 900p na PlayStation 4 i 720p na Xboksie One - porównanie

W kilku serwisach branżowych pojawiły się pierwsze porównania poszczególnych wersji gry Battlefield 4. Wygląda na to, że najwyższym poziomem oprawy graficznej będą mogli cieszyć się posiadacze odpowiednio mocnych pecetów. Z kolei na PlayStation 4 oraz Xboksie One twórcom nie udało się uzyskać obiecanej rozdzielczości 1080p. Na konsoli Microsoftu osiągnięto tylko 720p.

Na forum NeoGAF zebrano informacje z serwisów VideoGamer oraz Eurogamer na temat poziomu oprawy graficznej w grze Battlefield 4 na konsolach nowej generacji. Wygląda na to, że wersja na PlayStation 4 przewyższa tę dedykowaną Xboksowi One. Żadna z nich nie działa jednak natywnie w rozdzielczości 1080p, tak jak początkowo zapowiadano.

Redaktorzy wybranych serwisów mieli okazję zapoznać się z grą na konsolach nowej generacji, dzięki czemu w sieci pojawiły się pierwsze filmy porównujące poszczególne wersje. Jak donosi Eurogamer, Battlefield 4 na Xboksie One działa w rozdzielczości 1280x720 pikseli, podczas gdy edycja na PlayStation 4 może pochwalić się wynikiem 1600x900. To wciąż jednak wyniki odbiegające od obietnic osiągnięcia na obu konsolach rozdzielczości 1920x1080.

Redakcje Eurogamera i VideoGamera chwalą studio EA DICE za zachowanie płynnej animacji 60 klatek na sekundę na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Poniższe porównanie wideo serwisu Digital Foundry wykazuje, że zdarzają się nieznaczne spadki w trakcie efektownych wybuchów lub gdy na ekranie dużo się dzieje, ale przeciętny gracz nie zwróci na nie szczególnej uwagi.

We wszelkich porównaniach zwraca się uwagę na fakt, że wersja na PlayStation 4 przewyższa tę na Xboksa One. Najlepiej widać to w kwestii rozdzielczości, ale także w płynności animacji, gdzie ewentualne spadki liczby klatek na sekundę są szybciej niwelowane na PlayStation 4 niż na Xboksie One. Dla wielu osób największym zawodem może być jednak fakt, że twórcom nie udało się dotrzymać obietnicy dostarczenia na konsolach gry działającej w rozdzielczości 1920x1080. Wygląda na to, że ta przyjemność będzie zarezerwowana tylko posiadaczy odpowiednio mocnych pecetów.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukaże się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera). W listopadzie zadebiutuje też na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych na tych konsolach.

Battlefield 4 na PlayStation 4 / źródło: forum NeoGAF - Battlefield 4 w 900p na PlayStation 4 i 720p na Xboksie One - porównanie - wiadomość - 2013-10-29
Battlefield 4 na PlayStation 4 / źródło: forum NeoGAF
Battlefield 4 na Xboksie One / źródło: forum NeoGAF - Battlefield 4 w 900p na PlayStation 4 i 720p na Xboksie One - porównanie - wiadomość - 2013-10-29
Battlefield 4 na Xboksie One / źródło: forum NeoGAF