Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 10:39

autor: Makek

Batman: Return to Arkham opóźnione i bez nowej daty premiery

Wydawca gier o Batmanie – Warner Bros. Interactive Entertainment – poinformował o przesunięciu premiery Batman: Return to Arkham. Firma argumentuje swoją decyzję koniecznością poprawienia nadchodzącego pakietu i zagwarantowania deweloperowi większej ilości czasu na jego dopracowanie. Nowa, dokładna data premiery nie została jednak podana.

Osoby ostrzące sobie zęby na Batman: Return to Arkham z pewnością nie mogą się doczekać jego premiery, która wstępnie zaplanowana była na lipiec tego roku. Wydawca ogłosił jednak, za pośrednictwem forum na stronie Warner Bros. Games, że premiera pakietu została przesunięta – czy może raczej wstrzymana, ponieważ nie wiemy, kiedy Batman: Return to Arkham faktycznie się pojawi.

Data premiery Batman: Return to Arkham jest w tym momencie jedną wielką niewiadomą. - Batman: Return to Arkham opóźnione i bez nowej daty premiery - wiadomość - 2016-06-28
Data premiery Batman: Return to Arkham jest w tym momencie jedną, wielką niewiadomą.

Na wspomnianym forum możemy przeczytać oświadczenie od Steve’a Graysona – członka Warner Bros. Games:

Batman: Return to Arkham opóźnione i bez nowej daty premiery - ilustracja #2„Po zweryfikowaniu postępów w pracach nad Batman: Return to Arkham, Warner Bros. Games zdecydowało się opóźnić premierę gry w celu zapewnienia deweloperom (Virtuos Games) dodatkowego czasu na dopracowanie swojej produkcji. Nie możemy w tym momencie określić dokładnej daty, ale przekażemy ją wszystkim, jak tylko będziemy pewni, że gra jest już gotowa. Zdajemy sobie sprawę, że jest to rozczarowująca wiadomość, ale uważamy, że ten dodatkowy czas pozwoli na stworzenie najlepszego growego doświadczenia dla fanów serii.”

Batman: Return to Arkham będzie składał się z odświeżonego wydania pierwszych dwóch części serii. - Batman: Return to Arkham opóźnione i bez nowej daty premiery - wiadomość - 2016-06-28
Batman: Return to Arkham będzie składał się z odświeżonego wydania pierwszych dwóch części serii.

Wstrzymanie premiery niedopracowanej gry jest dobrym posunięciem, choć wzbudziło irytację wśród fanów czekających na Batman: Return to Arkham – a zwłaszcza tych, którzy zamówili grę w przedsprzedaży. Wszyscy pamiętamy przecież ubiegłoroczną wpadkę związaną z przedwczesną premierą Batman: Arkham Knight. Konwersja tego tytułu na PC zawierała tyle błędów, że konieczne okazało się tymczasowe wstrzymanie jej sprzedaży, w tym usunięcie ze Steama. Być może Warner Bros. Games nie chce powtórki z rozrywki i przykłada teraz większą wagę do dopracowywania swoich gier (albo do uwzględniania możliwych opóźnień produkcyjnych przy ujawnianiu pierwszej daty premiery).

Batman: Return to Arkham opóźnione i bez nowej daty premiery - ilustracja #4

Batman: Return to Arkham stanowi kompilację zremasterowanych dwóch pierwszych części serii – Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Pierwotnie premiera gry zaplanowana była na lipiec tego roku, a docelowymi platformami są PlayStation 4 oraz Xbox One. Konwersją zajmują się dwa studia: Rocksteady oraz Virtuos Games. Produkcja będzie korzystała z czwartej odsłony silnika Unreal Engine.