Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2016, 18:55

Batman: Return to Arkham – premiera kolekcji najwcześniej w listopadzie

Serwis Eurogamer opublikował informacje dotyczące nowej daty pojawienia się Batman: Return to Arkham. Po niedawnym zawieszeniu premiery, pierwotnie zapowiedzianej na koniec lipca, poinformowano, że kolekcja zadebiutuje najwcześniej w listopadzie.

Dla osób czekających na pojawienie się zremasterowanych dwóch pierwszych odsłon z serii Batman: Arkham, z pewnością ciężka musiała być informacja z końca czerwca, kiedy to Warner Bros. Games powiadomiło o opóźnieniu kompilacji Batman: Return to Arkham oraz niewyznaczeniu nowej daty premiery. Sytuację zdaje się nieco rozjaśniać serwis Eurogamer, który – powołując się na wiele źródeł – poinformował, że konsolowy pakiet odświeżonych Batmanów pojawi się najwcześniej w listopadzie tego roku.

Wedle pierwszych zapowiedzi, Batman: Return to Arkham miał zadebiutować 26 lipca tego roku. - Batman: Return to Arkham – premiera kolekcji najwcześniej w listopadzie - wiadomość - 2016-07-11
Wedle pierwszych zapowiedzi, Batman: Return to Arkham miał zadebiutować 26 lipca tego roku.

Należy wziąć pod uwagę, że nie jest to ani oficjalna, ani ostateczna data premiery Batman: Return to Arkham. Według serwisu Eurogamer jest to wręcz najbardziej optymistyczna wizja, co równie dobrze może oznaczać, że kompilacja ta pojawi się nawet na początku przyszłego roku. Powodem opóźnień jest niska jakość gry, a największy zarzut stawia się problemom z płynnością. Fakt ten nie dziwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę analogiczne kłopoty, jakie miały miejsce rok temu przy okazji premiery na PC Batman: Arkham Knight. Miejmy nadzieję, że tym razem deweloperzy wyciągną wnioski z tego co się stało i tym razem otrzymamy dopracowany produkt, nawet jeśli będziemy musieli jeszcze trochę na niego poczekać.

Batman: Return to Arkham – premiera kolekcji najwcześniej w listopadzie - ilustracja #2

Batman: Return to Arkham stanowi kompilację zremasterowanych dwóch pierwszych części serii – Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Pierwotnie premiera gry zaplanowana była na lipiec tego roku, a docelowymi platformami są PlayStation 4 oraz Xbox One. Konwersją zajmują się dwa studia: Rocksteady oraz Virtuos Games. Produkcja będzie korzystała z czwartej odsłony silnika Unreal Engine.