Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2016, 18:50

Batman: Return to Arkham zadebiutuje 18 października

Firma Warner Bros. ujawniła datę premiery pakietu Batman: Return to Arkham. Odświeżone wydanie dwóch pierwszych odsłon przygód Mrocznego Rycerza ukaże się 18 października. Ponadto opublikowano filmik, na którym porównano grafikę remasterów z oryginalnymi wydaniami obu gier.

Dotychczasowe doniesienia na temat Batman: Return to Arkham – zestawu odświeżonych wersji pierwszych dwóch gier z serii Batman: Arkham – spotkały się z nie do końca entuzjastycznym przyjęciem. Spory wpływ na to miały pojawiające się porównania grafiki remasterów z oryginalnymi wersjami, często wypadające na korzyść tych ostatnich. Nie dziwi więc, że firma Warner Bros. Interactive zdecydowała się na spore przesunięcie premiery tej edycji. Pierwotnie miała zadebiutować pod koniec lipca, później zaś napomykano o listopadowym debiucie. Na szczęście nie będziemy musieli czekać tak długo. Wydawca ujawnił w oświadczeniu prasowym, że Batman: Return to Arkham ukaże się 18 października na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W Europie edycja będzie dostępna w sugerowanej cenie 49,99 euro (ok. 217 złotych). Ceny w polskich sklepach możecie sprawdzić w tabelce obok.

Oprócz tego zamieszczono filmik w serwisie YouTube, porównujący obecny stan grafiki remasterów z wersjami na konsole poprzedniej generacji (konkretniej – PlayStation 4 z PlayStation 3). Wygląda to zdecydowanie lepiej niż poprzednio, ale wciąż można się przyczepić do scenek przerywnikowych, które w oryginałach prezentowały się zauważalnie lepiej. Dotyczy to zwłaszcza modeli postaci, nieco zbyt gładkich (czytaj: pozbawionych szczegółów), co widać szczególnie w przypadku Jokera. Zapewne wynika to z tego, że w przeciwieństwie do wydań na poprzednie konsole, scenki w odświeżonych edycjach są renderowane w czasie rzeczywistym (tak jak w ostatniej odsłonie cyklu, Batman: Arkham Knight).

Batman: Return to Arkham zadebiutuje 18 października - ilustracja #1

Batman: Return to Arkham to zestaw zawierający odświeżone wersje Batman: Arkham Asylum (2009) oraz Batman: Arkham City (2011), przeznaczone na konsole Xbox One i PlayStation. Pakiet uwzględni wszystkie DLC dla obu gier, a dzięki przejściu na czwartą generację silnika Unreal Engine ma zaoferować poprawioną oprawę (tekstury o wyższej rozdzielczości, lepsze efekty świetlne itd.). Za konwersję, oprócz twórców oryginałów z RockSteady Studios, odpowiada firma Virtuos Games.