Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2013, 12:51

autor: Góral

Batman: Arkham Origins - łatki już w drodze. Plotki o nowej odsłonie serii

Studio WB Games Montreal, deweloper gry Batman: Arkham Origins, cały czas pracuje nad poprawą jakości swojej produkcji, o czym poinformowano na oficjalnym forum. Dodatkowo serwis Kotaku twierdzi, że nowy Batman od Rocksteady Studios ukaże się w przyszłym roku.

Firma Rocksteady Studios pracuje nad nową odsłoną serii Arkham? - Batman: Arkham Origins - łatki już w drodze. Plotki o nowej odsłonie serii - wiadomość - 2013-11-04
Firma Rocksteady Studios pracuje nad nową odsłoną serii Arkham?

W ostatnim czasie na rynku zadebiutowały dwie produkcje, które nie zostały do końca dopracowane. Mowa o grach Battlefield 4 oraz Batman: Arkham Origins. O problemach tytułu studia DICE już dziś pisaliśmy, a teraz nadszedł czas na projekt firmy WB Games Montreal.

Seria Batman: Arkham w skrócie:
  • Batman: Arkham Asylum - 2009 rok (Rocksteady Studios - PS3, X360, PC)
  • Batman: Arkham City - 2011 rok (Rocksteady Studios - PS3, X360, Wii U, PC)
  • Batman: Arkham Origins - 2013 (WB Games Montreal - PS3, X360, Wii U, PC)
  • Batman: Arkham Origins Blackgate - 2013 (Armature Studio - 3DS, PSV)

Nowa odsłona przygód Batmana zebrała bardzo mieszane opinie i okazała się najgorszą częścią serii. Wiele zarzutów posypało się przez liczne błędy, które w ekstremalnych przypadkach uniemożliwiały ukończenie gry. Batman: Arkham Origins potrafi zepsuć zapisany stan gry, nie wyświetlać w menu głównym opcji kontynuowania gry, itd. Twórcy oczywiście zdają sobie sprawę z tego faktu i, jak poinformowali na oficjalnym forum, pracują nad odpowiednimi łatkami. Część zauważonych bugów została już naprawiona. Reszta poprawek ukaże się w najbliższym czasie.

Nowa odsłona serii Arkham - plotki

Przy okazji warto wspomnieć o najnowszych plotkach dotyczących kolejnej części serii Batman. Redaktor serwisu Kotaku donosi, że tytuł ukaże się w przyszłym roku. Odkryto bowiem, że jedna z agencji pozyskujących pracowników zamieściła trzy ogłoszenia nieujawnionego brytyjskiego dewelopera (#1, #2 i #3), szukującego ludzi do pracy nad nową grą, których fragmenty pokrywają się z ofertami studia Rocksteady (#1 i #2). Ponoć w treści można było znaleźć wzmiankę, że będzie to jeden z najlepszych projektów 2014 roku.

Oczywiście obecnie nie ma żadnego potwierdzenia dotyczącego tego tematu, jednak należy pamiętać, że w maju bieżącego roku Kevin Conroy, aktor odgrywający Czołowieka Nietoperza we wcześniejszych odsłonach, oznajmił światu, że wystąpi w nowej grze z serii Arkham (nie Origins). Oficjalnych informacji niestety nie posiadamy, więc wszystkie te doniesienia należy traktować z przymrużeniem oka. Niemniej nie da się ukryć, że ostatnia produkcja (Batman: Arkham City), którą stworzyła ekipa Rocksteady ukazała się w 2011 roku, więc przyszły rok wydaje się być realnym terminem dla ich nowej gry.

Batman: Arkham Origins - łatki już w drodze. Plotki o nowej odsłonie serii - ilustracja #3Rocksteady Studios to brytyjski deweloper gier wideo, założony w 2004 roku. Studio ma na swoim koncie trzy gry - Urban Chaos: Riot Response na PlayStation 2 i pierwszego Xboksa oraz dwie pierwsze odsłony serii Arkham, które okazały się jednymi z najlepszych gier akcji ostatnich lat.