Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2015, 09:05

autor: Luc

Baldur’s Gate – powstaje nowa odsłona kultowej serii

Beamdog, wydawca odpowiedzialny za niedawne remake’i obu części Baldur’s Gate przyznał, iż trwają prace nad nową, całkowicie odrębną odsłoną serii. Akcja gry rozgrywać ma się pomiędzy wydarzeniami z „jedynki” oraz „dwójki”.

Już niedługo ponownie wrócimy w okolice Wrót Baldura. - Baldur’s Gate – powstaje nowa odsłona kultowej serii - wiadomość - 2015-01-09
Już niedługo ponownie wrócimy w okolice Wrót Baldura.

Renesans klasycznych RPG trwa w najlepsze. Po wyjątkowo udanym roku 2014, także i najbliższe 12 miesięcy zapowiada się obiecująco. Do listy takich produkcji jak Pillars of Eternity czy Torment: Tides of Numenera, dołączyło właśnie Baldur’s Gate. Beamdog, które dało się poznać fanom gatunku wydając w ostatnich latach Baldur’s Gate: Enhanced Edition i Baldur’s Gate II: Enhanced Edition ogłosiło, że tajemniczy projekt Adventure Y nad którym pracuje od pewnego czasu, jest w rzeczywistości kolejną grą rozgrywającą się na Wybrzeżu Mieczy.

Akcja nowej odsłony toczyć ma się pomiędzy pierwszą i drugą częścią serii, wypełniając tym samym historyczną lukę uniwersum. Fabularnych szczegółów, ani centralnych postaci wciąż nie znamy, ujawniono jednak, że grę napędzać będzie dwuwymiarowy silnik Infinite Engine. Twórcy jednocześnie definitywnie zaprzeczyli pogłoskom o pracach nad Baldur’s Gate III, choć nie wykluczają, że „trójka” w przyszłości powstanie.

Pierwsze, nieoficjalne screenshoty z nowego Baldur’s Gate wyciekły już kilka miesięcy temu – wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze z jakiej produkcji pochodzą. - Baldur’s Gate – powstaje nowa odsłona kultowej serii - wiadomość - 2015-01-09
Pierwsze, nieoficjalne screenshoty z nowego Baldur’s Gate wyciekły już kilka miesięcy temu – wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze z jakiej produkcji pochodzą.

Więcej informacji oraz datę premiery poznamy wiosną tego roku. Beamdog ma je oficjalnie ogłosić na swoim firmowym blogu.

Baldur’s Gate to seria klasycznych RPG opartych o system Dungeons & Dragons. Zadebiutowała w roku 1998 jako owoc kooperacji BioWare, Interplay oraz studia Black Isle i po niezwykle ciepłym przyjęciu, doczekała się również fantastycznej kontynuacji w roku 2000. Baldur’s Gate II: Cienie Amn do dziś uważane jest za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku w historii. Obie produkcje doczekały się odpowiednio w latach 2012 i 2013 odświeżonych wersji, za którymi stało studio Overhaul Games.