Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2015, 20:10

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Hellblade – nowa gra twórców Heavenly Sword pojawi się na PC

Studio Ninja Theory ogłosiło w rozmowie z magazynem PC Gamer, że gra Hellblade, pierwotnie szykowana z myślą o konsolach PlayStation 4, pojawi się również na komputerach PC. Autorzy nie wykluczają też zorganizowania otwartych beta-testów.

Hellblade trafi także na PC. - Hellblade – nowa gra twórców Heavenly Sword pojawi się także w wersji PC - wiadomość - 2015-01-08
Hellblade trafi także na PC.
Hellblade w skrócie:
  • Gatunek: akcji, fantasy, slasher
  • Deweloper: Ninja Theory
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, PC
  • Data premiery: 2015 rok

W czasie zeszłorocznych targów Gamescom 2014 studio Ninja Theory zapowiedziało nową produkcję – Hellblade, slashera inspirowanego mitologią celtycką. Gra pierwotnie tworzona była wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 4 (o ewentualnych portach miano pomyśleć dopiero po premierze), jednak szef studia, Tameem Antoniades, zdradził niedawno w rozmowie z magazynem PC Gamer, że tytuł ukaże się na rynku także w wersji PC. Przedstawiciel wspomnianego zespołu deweloperskiego przyznał, że komputery osobiste dają twórcom zdecydowanie więcej wolności i możliwości niż środowisko konsolowe jeśli chodzi o tworzenie tytułów AAA. Konsole próbują naśladować PC, jednak sądzę, że są lata za tym, co obecnie robi na przykład Steam” - przyznał.

Deweloper stwierdził, że przeprowadzenie takiej operacji jak np. otwarte beta testy jest zdecydowanie bardziej skomplikowane w przypadku konsol. Antoniades uważa, że możliwość przedpremierowego przetestowania tworzonego produktu przez jego potencjalnych odbiorców jest sprawą kluczową w celu otrzymania niezbędnego odzewu ze strony społeczności i tym samym możliwości poprawienia niedopracowanych elementów gry. Szef Ninja Theory przyznał, że ta kwestia od zawsze była dla jego zespołu istotna, dlatego też niewykluczone, że fani będą mogli liczyć na sposobność wcześniejszego sprawdzenia w akcji omawianego tytułu.

Co więcej, okazuje się, że Hellblade w wersji PC być może obsłuży również wysoką rozdzielczość 4K, a sami producenci z czasem zapewnią też oficjalne wsparcia dla wszelkich dodatkowych modyfikacji. Jeżeli zatem do tej pory patrzyliście na omawianego slashera łakomym wzrokiem, macie teraz solidne podstawy, aby zastanowić się nad wyposażeniem się w jego pecetową edycję. Dokładna data premiery jest jednak na razie nieznana, podobnie zresztą jak wszelkie szczegóły dotyczące powyższych rewelacji.

Hellblade to nowa produkcja brytyjskiego studia Ninja Theory, dewelopera znanego z takich tytułów jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West czy DMC: Devil May Cry. Gra skupia się wokół postaci młodej wojowniczki  o imieniu Senua, która wyrusza w podróż do krainy umarłych. Produkcja czerpie inspiracje z celtyckich mitów, dzięki czemu w czasie zabawy gracze natkną się na niekiedy znane im już opowieści, postacie czy bestie. Całość obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a sama rozgrywka to widowiskowe połączenie efektowanych combosów i umiejętności specjalnych.

Hellblade – nowa gra twórców Heavenly Sword pojawi się także w wersji PC - ilustracja #3
Hellblade – nowa gra twórców Heavenly Sword pojawi się także w wersji PC - ilustracja #4
Hellblade – nowa gra twórców Heavenly Sword pojawi się także w wersji PC - ilustracja #5