Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2020, 17:35

autor: Froozyy

Baldur's Gate 3 we wczesnym dostępie sprzedaje się rewelacyjnie

Prezes studia Larian - Swen Vincke - poinformował, że wczesny dostęp Baldur's Gate III okazał się sporym sukcesem, a produkcja sprzedaje się rewelacyjnie.

Najnowsza odsłona kultowej serii RPG – Baldur’s Gate III – zadebiutowała wczoraj m.in. na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Już rano mogliśmy stwierdzić, że produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem graczy – w najlepszym momencie grało w nią ok. 73 tys. osób, a obecnie liczba ta wynosi niemal 60 tys (dane zebrane z serwisu SteamDB). Natomiast wczoraj chwilę po udostępnieniu nowego Baldura prezes studia Larian - Swen Vincke - na swoim koncie na Twitterze poinformował, że wyniki sprzedaży tego tytułu są niesamowite, a sami twórcy nie spodziewali się takiego zainteresowania.

Vincke nie podał jednak dokładnych danych, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć mu na słowo. Deweloper zaznaczył jednak również, że gracze powinni cały czas pamiętać o tym, iż produkcja znajduje się we wczesnym dostępie, co oznacza, że zawiera błędy i nie jest dopracowana. Nasze wrażenia z pierwszych godzin spędzonych z Baldur’s Gate III znajdziecie pod tym adresem:

  1. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  1. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  2. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
  3. Baldur’s Gate III – strona oficjalna